Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Opel Astra GSe 2023 powraca

GSe powraca! Marka opublikowała wstępne informacje i zdjęcia pierwszych nowych modeli GSe – nowego Opla Astry GSe i nowego Opla Astry Sports Tourer GSe. Jako najnowocześniejsze hybrydy plug-in, dostępne zarówno jako kombi Astra Sports Tourer, jak i pięciodrzwiowy hatchback Astry, nowe modele będą oferować optymalną równowagę między komfortem jazdy a prowadzeniem zorientowanym na osiągi w połączeniu z odpowiedzialnością za środowisko.

“Nowa Astra GSe i nowa Astra Sports Tourer GSe to idealne samochody do wprowadzenia na rynek naszej nowej submarki, w pełnej zgodności z naszą strategią, aby do 2028 roku stać się marką w pełni elektryczną”, powiedział Florian Huettl, dyrektor generalny Opla.

Dzięki imponującej mocy systemowej 165kW/225KM i maksymalnemu momentowi obrotowemu 360 niutonometrów nowe Astra GSe i Astra Sports Tourer GSe będą najlepsze w swoich klasach pod względem startu z postoju, przyspieszenia i maksymalnej prędkości. W porównaniu do rodzeństwa Astry, modele GSe są jeszcze bardziej zwinne i jeszcze bardziej precyzyjne. Układ kierowniczy, zawieszenie i hamulce reagują natychmiast i przewidywalnie na każdy sygnał kierowcy.

Niemiecki producent samochodów osiągnął zorientowane na osiągi właściwości jezdne, wyposażając nowe modele Opla Astry GSe w dedykowane podwozie, obniżone o 10 milimetrów. W porównaniu z bezpośrednimi rywalami, nowe modele zapewnią doskonałą stabilność podczas pokonywania zakrętów, hamowania i podczas jazdy z dużą prędkością na autostradzie.

Sportowa kalibracja układu kierowniczego jest specyficzna dla GSe, a unikalne sprężyny i olejowe amortyzatory przedniego i tylnego zawieszenia są specjalnie dostrojone nie tylko do dynamicznej jazdy, ale także do komfortu. Amortyzatory wyposażone są w technologię KONI FSD (Frequency Selective Damping), która umożliwia różne charakterystyki tłumienia przy wysokich częstotliwościach (kontrola zawieszenia) w porównaniu z niskimi częstotliwościami (kontrola nadwozia).

Opel Astra nowej generacji jest odważnym i czystym wzornictwem marki. Charakterystyczne elementy stylistyczne GSe nadają mu jeszcze bardziej usportowiony wygląd. Z zewnątrz stylistyka 18-calowych obręczy kół ze stopów lekkich – inspirowana uznaną, całkowicie elektryczną koncepcją Manta GSe – specyficzny przedni zderzak i pas oraz emblemat GSe na tylnej klapie nie pozostawiają wątpliwości co do dynamicznego charakteru GSe. Wewnątrz sportowe ambicje podkreślają wyczynowe przednie fotele obszyte Alcantarą, są one nie tylko unikalne dla GSe, ale także wzmacniają wieloletnią reputację Opla w zakresie doskonałej ergonomii foteli – szczególnie w klasie kompaktowej Astry – dzięki certyfikacji AGR.

Etykieta Opla “GSe” była tradycyjnie skrótem od “Grand Sport Einspritzung” (Grand Sport Injection), podobnie jak w przypadku Opla Commodore GS/E i Opla Monzy GSE. GSe jest teraz topową, sportową submarką Opla, oznaczającą “Grand Sport electric”.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share