Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Opel e-Manta w 2025 – sportowe coupe?

opel e-manta

Wkrótce na rynku zadebiutuje nowy SUV z napędem elektrycznym w gamie modeli Opla. Przywraca również do życia znaną nazwę: Manta. Ostatnio klasyczny Opel Manta, produkowany w latach 1970-1988, ponownie stał się przedmiotem zainteresowania publicznego. W 2025r. ma powrócić jako Opel e-Manta.

Opel, nawiązując do modelu Manta A, już wcześniej zaprezentował jako unikatowy pojazd Manta GSe ElektroMOD w stylu restomod. Jednak Manta przyszłości będzie wyglądać zupełnie inaczej. Opel już opublikował wstępny szkic dotyczący tego projektu.

Premiera nowej wersji Manty przewidywana jest na rok 2025 i jest ważnym kamieniem milowym na drodze niemieckiego producenta samochodów w kierunku czysto elektrycznej marki do 2028 roku.

Informacje na temat Manty są skąpe, mimo wyobraźni grafików, którzy na renderach próbują zaprezentować nowy model Opla. Istnieje możliwość, że Opel, aby odróżnić nowego SUV-a od Grandlanda i Mokki, wybierze nadwozie o charakterze coupe, które staje się coraz bardziej popularne na rynku, jak pokazują najnowsze modele Renault Rafale i Peugeot 408. Uwzględniając pozycjonowanie samochodu w segmencie D, jego długość powinna przekroczyć 4,60 metra.

Nowy model, który mógłby zastąpić zakończoną produkcję Insignii pod koniec 2022 roku, prawdopodobnie przyniesie szereg nowych rozwiązań dla całej gamy produktów, takich jak dalszy rozwój koncepcji Opel Vizor (charakterystyczna przednia część z czarną atrapą i światłami LED) oraz nową technologię podwozia.

Czytaj także: Opel Corsa – prezentacja nowego modelu

Według plotek, Opel ma być budowany na platformie Stellantis STLA Medium, która obsługuje zarówno modele z napędem przednim, jak i napędem na cztery koła, z maksymalnym zasięgiem około 700 kilometrów i pojemnością baterii między 87 a 104kWh. Jeśli chodzi o moc, platforma STLA Medium może pomieścić jednostki napędowe o mocy do 450KM, co sugeruje możliwość pojawienia się w przyszłości wariantu sportowego GSe.

Opel będzie dzielił architekturę z przyszłym SUV-em/Crossoverem marki Lancia, który prawdopodobnie będzie nosił nazwę “Gamma”. Wspomniany model Gamma został już zapowiedziany na 2026 rok i ma mieć około 4,70 metra długości. Niepotwierdzone plotki sugerują, że nowy Opel Manta może powstawać w fabryce Melfi, tuż obok włoskiego modelu.

Dodatkowo, nie można wykluczyć powrotu historycznego pojedynku między Opel Manta a Fordem Capri, ponieważ mówi się, że Ford również planuje wprowadzić SUV-a o nazwie swojego starszego modelu.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały Carscoops

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share