Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Peugeot 408X – oto chińska wersja naszego 408!

peugeot

Peugeot, podobnie jak większość producentów samochodów, dostosowuje swoje oferty do rynku chińskiego. Tak więc w Państwie Środka latem 2022 roku wprowadzono na rynek nowego Peugeota 408. Jest to bardzo tradycyjna sylwetka trzybryłowego sedana, ale w rzeczywistości ten lokalny model Peugota 408 to 308 drugiej generacji, do którego projektanci w Szanghaju dorzucili bagażnik.Aby zaktualizować jego przód i zharmonizować go z resztą gamy, dodano grill, reflektory i świecące kły z Peugeota 308 Mk3.

Zwrócić uwagę należy, że wycięcie w masce i kształt błotników pozostają takie same, jak w modelu 308 poprzedniej generacji. Zabieg nie do pomyślenia w Europie, ale szeroko stosowany w Chinach. Świadczą o tym liczne osiągnięcia Grupy Volkswagen.


Dlatego z tym specjalnym “408”, Peugeot 408, który znamy w Europie, ten z tak zwaną sylwetką fastback i wyposażeniem SUV-a musi koniecznie zmienić nazwę, aby zrobić karierę na rynku chińskim. Marka lwa właśnie nazwała go Peugeot 408X, a “X” oznacza crossover. Co więcej, nazwa Peugeot 408 Crossover w całości była kiedyś rozważana w Europie przed wprowadzeniem modelu, który ostatecznie nazwano 408 tout court. Umożliwiłoby to zharmonizowanie w skali globalnej tego sedana nowego rodzaju.

Jego gama silnikowa opiera się zatem na tym, co znamy w Europie. Mamy silnik benzynowym 1.2 PureTech o mocy 130KM i dwie wersje hybrydowe plug-in o mocy 180 i 225KM.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share