Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Peugeot e-208 – czy to dobry samochód?

peugeot 208 e-208

Peugeot e-208 może okazać się dobrym wyborem jeśli chcesz zacząć przygodę z małym elektrycznym samochodem. Fajnie wyglądające nadwozie oraz całkiem przyzwoity zasięg tego samochodu sprawia, że nadaje się on nie tylko do jazdy po mieście. Charakterystyczny wygląd nadają mu takie elementy jak uformowana maska, oświetlenie LED czy tylne wykończenie w czarnym fortepianowym kolorze.

Największymi plusami jakie możemy znaleźć to przyzwoity zasięg, szybkie ładowanie 100kWh które znajdziemy w standardzie oraz niskie koszty eksploatacji. Niestety zbyt mała ilość miejsca z tyłu oraz zbyt wysoka cena to największe wady tego samochodu.

Przestrzeń e-208 daje najbardziej mieszane odczucia w trakcie jazdy. Dwie dorosłe osoby nie będą miały problemu z wygodnym podróżowaniem na przednich fotelach, z tyłu jednak pasażerowie będą dotykać kolanami przednich siedzeń.

We wnętrzu konstrukcja deski rozdzielczej została tak zaprojektowana, by kierowca miał wszystko w zasięgu wzroku. Pomaga również w tym odpowiedni kąt wyświetlacza multimedialnego skierowanego w kierunku osoby siedzącej za kierownicą. Większość materiałów zastosowanych do wykończenia wnętrza jest przyzwoitej jakości, jednak można odczuć tańsze materiały w dolnych częściach kabiny.

System rozrywkowo-informacyjny składa się z 7-calowego ekranu dotykowego i jest standardem. Obejmuje radio DAB i Bluetooth oraz wspomaga Apple CarPlay i Android Auto. Nawigację satelitarną możemy dostać tylko wybierając opcję dodatkową z 10-calowym ekranem.

Peugeot e-208 napędzany jest dzięki silnikowi elektrycznemu z trwałymi magnesami który rozwija maksymalną moc 100kW/136KM i osiąga maksymalny moment obrotowy 260Nm, zapewniając optymalną przyjemność z jazdy. Wspomagany jest on akumulatorem litowo-jonowy (400 V) umieszczonym pod podłogą, dzięki czemu nie zmniejsza przestrzeni w kabinie ani pojemności bagażnika. Akumulator ma pojemność 50kWh. Zapewnia on zasięg do 362 kilometrów zgodnie z protokołem WLTP.

E-208 jest bardzo dobrą alternatywą dla samochodów spalinowych, dla osób młodych użytkujących samochód praktycznie w mieście, Peugeot e-208 będzie idealnym wyborem dającym dużo satysfakcji z jazdy.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share