Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Peugeot z nowościami na najbliższe 5 lat. Co się zmieni?

peugeot

Jeśli myślisz, że Peugeot to tylko elegancja i wyrafinowanie, to przygotuj się na niespodziankę. Francuski gigant motoryzacyjny szykuje na najbliższe lata całą gamę nowych modeli i innowacji. A związane to będzie z przejściem na nowe napędy i platformy grupy Stellantis. Czy to oznacza, że Peugeot zamierza podbić świat? Cóż, nie możemy tego obiecać, ale na pewno będzie się działo!

Jeszcze w tym roku, a dokładnie we wrześniu, będziemy świadkami premiery długo oczekiwanego Peugeot 3008 III generacji. Samochody już jeżdżą po Europie w uroczych kamuflażach, a Peugeot zachęca do ich fotografowania i umieszczania w sieci. Czy to oznacza, że Peugeot prowadzi tajną operację szpiegowską? Nie, ale na pewno dodaje to trochę pikanterii do całej sytuacji.

Czytaj także: Nowy Peugeot 208. Premiera w 2024
peugeot

Najważniejsza nowość tego roku

Najważniejsza nowość w tym roku to prezentacja Peugeot 2008 II po faceliftingu. Warto również zwrócić uwagę na wdrażanie do całej gamy silników hybrydowych 1.2 136 KM a w późniejszym czasie także jego słabszej 100-konnej odmiany. Czy to oznacza, że Peugeot staje się zielony technologicznie? Nie do końca, ale na pewno robi kroki w tym kierunku.

Premiery 2024 roku

W 2024 roku odbędzie się premiera 5008 i odświeżenie gamy aut dostawczych i osobowych kombivanów. Wszystko to będzie miało miejsce po kluczowych n aten rok premierach modelu 3008 i elektrycznego Peugeot 308. Czy to oznacza, że Peugeot zamierza zdominować rynek kombivanów? Nie możemy wykluczyć, że Peugeot będzie chciał namieszać w tym segmencie pojazdów.

Sprawdź również: Peugeot 2008 w nowej stylistyce i z większym zasięgiem

Peugeot w świecie elektryków

Peugeot będzie starał się także zmierzać w stronę elektryfikacji, dlatego w kolejnych latach pojawi się więcej aut z napędem w 100% elektrycznym. Ale uwaga, producent pozostawia w ofercie samochody spalinowe i hybrydowe. Nie będzie więc gwałtownego zakończenia ich produkcji i spodziewamy się, że taki stan rzeczy potrwa raczej do 2035 roku. Peugeot będzie starał się być bardziej eko, ale nie spodziewajcie się, że inżynierowie zaczną produkować samochody z trawy.

peugeot elektryczne
Peugeot planuje wprowadzić na rynek wiele nowych modeli samochodów. Oto kilka najciekawszych z nich:
 • Peugeot 308 – nowe wcielenie popularnego hatchbacka będzie dostępne w wersji hybrydowej i elektrycznej
 • Peugeot 408 – nowy model SUV-a będzie oferowany w wersji hybrydowej i elektrycznej
 • Peugeot 508 – facelifting sedana będzie wyposażony w nowe silniki i systemy bezpieczeństwa.
 • Peugeot 208 – nowa generacja hatchbacka będzie dostępna w wersji elektrycznej.
 • Peugeot 2008 – nowy elektryczny SUV dostępny w wersji z napędem na przód i 4×4.

Więc jeśli jesteście fanami Peugeota, przygotuj się na emocjonujące i obfitujące w nowości lata. A jeśli nie jesteście… cóż, być może nadszedł czas, aby to przemyśleć!


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia prasowe producenta

   Sprawdź także
   Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
   Total
   0
   Share