Pierwsze elektryczne Mini z napędem na wszystkie koła

Z informacji BMW Group wynika, że Mini Countryman z napędem na wszystkie koła PHEV zostanie zastąpiona nowym modelem Countryman SE ALL4, który będzie pierwszym samochodem elektrycznym marki z napędem na wszystkie koła.

Dwa silniki elektryczne umieszczone na tylnej i przedniej osi generują łącznie moc 230 kW/313 KM, nawet w momencie chwilowego doładowania. Pojemność akumulatora wynosi 64,7 kWh. Podstawowy elektryk Mini Countryman E ma moc 140 kW/191 KM. Producent podaje, że zasięg nowego Mini ma wynosić do 450 kilometrów.

Samochód urósł w stosunku do obecnego modelu. Jego długość została zwiększona o 130 mm do 4429 mm, a wysokość wzrosła o 60 mm do 1613 mm, zwiększając tym samym komfort podróżujących i zwiększając przestrzeń nad głową.

Producent z chęci dbania o środowisko zrezygnował ze wszystkich dodatkowych elementów dekoracyjnych na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. Same obręcze kół ze stopu aluminium wykonane są w 70% z aluminium pochodzącego z recyklingu.

Zmiany po kątem ekologii zaszły również we wnętrzu nowego Countrymana. Nowa deska rozdzielcza, kierownica, podsufitka, materiały na podłodze a także dywaniki są teraz wykonane z poliestru pochodzącego z recyklingu uzyskanego z butelek PET.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowe Suzuki Swift 2023

Kiedy firma samochodowa wielkości Forda nie widzi przyszłości dla kultowej Fiesty, można by pomyśleć, że długoletni rywal, taki…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share