Nowy Lexus TX na pierwszych zdjęciach

Lexus zaprezentuje niebawem nowego trzyrzędowego SUVa o nazwie Lexus TX, a teraz producent udostępnił pierwsze zdjęcie. Przycięte zdjęcie pokazuje boczną część tylnej części samochodu, dając nam wgląd w projekt “pływającego” dachu oraz detale linii karoserii i kształtu nadkoli.

Podczas gdy Lexus nie udostępnił żadnych innych informacji na temat nadchodzącego modelu TX, nowy SUV będzie prawdopodobnie produkowany na tej samej platformie TNGA-K, co niedawno wprowadzony Toyota Grand Highlander. TX będzie oczywiście posiadał jeszcze bardziej luksusowe wnętrze i najnowocześniejsze funkcje techniczne marki Lexus. Najmocniejszy model Grand Highlander ma napęd hybrydowy Max o mocy 362KM, więc możliwe jest, że taki układ napędowy będzie również oferowany (lub będzie standardem) w modelu TX.

Dzisiaj nie pierwszy raz słyszymy o nazwie TX. W 2021 roku plotki oraz znaki towarowe złożone przez Lexusa pomogły zorientować się, czego możemy się spodziewać. Wtedy znaki towarowe dla TX350 i TX500h sugerowały, że nowy model może być dostępny zarówno w wersji z silnikiem benzynowym V-6, jak i hybrydowej.

Obecnie nie ma żadnych informacji na temat oficjalnej premiery nowego modelu Lexusa TX, jednak można się spodziewać, że producent ujawni go w ciągu tego roku. Podobnie jak w przypadku Grand Highlandera, który mieści się między standardowym średniej wielkości Toyota Highlanderem a większymi SUV-ami GX i LX, model TX prawdopodobnie zostanie umieszczony między Lexus RX a większymi modelami SUV.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowa Toyota C-HR już wkrótce

Druga generacja Toyoty C-HR przechodzi ostatnie etapy testu przed oficjalną premierą w Europie. Wersja produkcyjna subkompaktowego SUV-a wydaje…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share