Volkswagen ID.7 – pokaz w Warszawie

Volkswagen ID.7, model flagowy z rodziny elektrycznych samochodów zbudowanych na platformie MEB, trafi do salonów jeszcze w tym roku. Zanim to nastąpi, będzie można zobaczyć ten samochód w ekskluzywnym salonie Volkswagen Home w Warszawie. VW ID.7 jest jednym z dziesięciu nowych modeli elektrycznych, które marka z Wolfsburga wprowadzi na rynek do 2026 roku.

Samochód wyróżnia się swoimi wymiarami – mierzy prawie 5 metrów długości, co oczywiście przekłada się na komfort podróżowania. Wygoda zostanie również podkreślona przez elementy wyposażenia tego nowego modelu, takie jak inteligentna klimatyzacja, podgrzewane i wentylowane fotele z funkcją masażu oraz panoramiczne okno dachowe z regulowaną przezroczystością szyby.

Nowy model z rodziny ID. będzie napędzany silnikiem o mocy 286KM. Będzie dostępny w dwóch wariantach pojemności akumulatora: ID.7 Pro będzie miał akumulator o pojemności 77kWh, a ID.7 Pro S (który zostanie wprowadzony na rynek trochę później) będzie wyposażony w najnowszy akumulator Volkswagena o pojemności 86kWh. Moc ładowania dla wersji 77kWh wyniesie 170kW, a dla wersji 86kWh – 200kW. Nowy system zarządzania termicznego przygotuje akumulator do ładowania jeszcze przed dotarciem do stacji ładowania, proces ten automatycznie się rozpocznie podczas podróży do celu. Według szacunków, pomiędzy ładowaniami, ID.7 Pro będzie mógł przejechać około 615 kilometrów, a ID.7 Pro S – 700 kilometrów wg. WLTP. Bagażnik Volkswagena ID.7 ma pojemność 500 litrów.


W modelu ID.7 wprowadzono nową koncepcję sterowania, która jest odpowiedzią na opinie i sugestie dotychczasowych użytkowników innych pojazdów z rodziny ID. W standardowym wyposażeniu modelu ID.7 znajduje się wiele funkcji, takich jak 15-calowy ekran systemu rozrywki, wyświetlacz head-up z rozszerzoną rzeczywistością oraz nowa koncepcja sterowania klimatyzacją, która obejmuje wygodny panel i przyciski, których funkcje można dowolnie przypisać, a także podświetlane, dotykowe slidery.

Zapraszamy na obejrzenie samochodu 3 czerwca w salonie Volkswagen Home w Warszawie.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share