Premiera kolejnej generacji Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt 2024
Program rezerwacji nowego Mitsubishi Colt. Zdjęcie: materiały prasowe producenta

Nowe Mitsubishi Colt prezentuje się z dynamicznym i nowoczesnym designem, zarówno jeśli chodzi o zewnętrzną stylistykę, jak i wnętrze. Przód pojazdu wyróżnia się kompletnie diodowymi modułami oświetlenia LED, które nadają nowemu Coltowi unikalną sygnaturę świetlną charakterystyczną dla Mitsubishi Motors. W wyższych wersjach wykończenia diody świateł do jazdy dziennej zostały umieszczone poniżej reflektorów, co dodatkowo podkreśla dynamiczny charakter pojazdu. Linie maski, które prowadzą w dół, są ozdobione ikonicznym logo Trzech Diamentów Mitsubishi oraz elementami oświetlenia.

Analizując nowe Mitsubishi Colt z boku, można dostrzec proporcje, które jednoznacznie określają go jako pojazd idealnie przystosowany do środowiska miejskiego: elegancki, a zarazem zdecydowany, zwinny i gotowy do podróży w każde miejsce.

Ten sam motyw jest kontynuowany w tylnej części nadwozia, gdzie widoczne są emblematy Colt i Mitsubishi, a spoiler i osłona pod zderzakiem podkreślają mocną sylwetkę pojazdu.

Miejska stylistyka nadwozia nowego modelu Colt jest podkreślana dodatkowymi akcentami, które różnią się w zależności od wersji wyposażenia: INFORM, INVITE, INTENSE i INSTYLE.

Dostępne warianty wnętrza pozwalają nadać wyrafinowanej kabinie nowego Colta odpowiedni charakter, poprzez zróżnicowane materiały, które wpływają na wygląd i styl pojazdu. Bez względu na to, czy to 7-calowy wyświetlacz systemu SDA (Smartphone-link Display Audio), 9,3-calowy wyświetlacz SDA, 7-calowy wyświetlacz zestawu wskaźników czy 10-calowy cyfrowy kokpit, kierowcy nowego Colta doświadczają cyfrowego komfortu, który harmonizuje z dynamiczną stylistyką pojazdu. Systemy informacyjno-rozrywkowe zostały wzbogacone o ładowarkę indukcyjną oraz dwa porty USB, a opcjonalny system nagłośnienia BOSE Premium zapewnia większą głębię i bogatszą jakość dźwięku odtwarzanego w kabinie, zapewniając tym samym doskonałą jakość dźwięku.

Dla wszystkich wersji wyposażenia będzie dostępna szeroka gama akcesoriów, umożliwiających klientom jeszcze lepsze dopasowanie nowego modelu COLT do ich indywidualnych potrzeb.

Podstawowy silnik Colta to innowacyjna jednostka benzynowa o pojemności 1,0 litra i trzech cylindrach, generująca moc 66KM i połączona z pięciobiegową skrzynią manualną. Wyżej w hierarchii znajduje się turbodoładowana jednostka benzynowa o pojemności 1,0 litra i trzech cylindrach, która rozwija moc 91KM i współpracuje z sześciobiegową manualną skrzynią biegów, dedykowana klientom poszukującym lepszych osiągów.

W dzisiejszym świecie, gdzie osiągi samochodu są łączone z większą ekonomią i redukcją emisji spalin, nowy Mitsubishi Colt wprowadza na europejski rynek zelektryfikowany, aktywny hybrydowy układ napędowy (HEV). Ten system łączy czterocylindrową jednostkę benzynową o pojemności 1,6 litra z zaawansowaną automatyczną skrzynią biegów, która może pracować w różnych trybach i generuje moc 143KM.

Produkcja nowego modelu Mitsubishi Colt rozpocznie się we wrześniu w fabryce Renault w Bursie w Turcji, a jego sprzedaż ruszy w październiku 2023 roku.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share