Premiera nowego Mitsubishi Colt 8 czerwca 2023r

Mitsubishi Motors Europe oficjalnie potwierdziło 4 kwietnia 2023 roku wprowadzi na rynek nową wersję modelu Mitsubishi COLT, który zostanie zaprezentowany 8 czerwca i będzie dostępny do sprzedaży w całej Europie jesienią tego samego roku. COLT, stworzony z myślą o europejskich kierowcach i wyposażony w zaawansowane rozwiązania techniczne, wzbogaci ofertę marki w podstawowym segmencie B na rynku europejskim. Oferowany będzie obok nowego modelu ASX z segmentu B-SUV, który pojawił się w salonach w marcu, ale niestety nie będzie dostępny na polskim rynku.

Mitsubishi COLT został zbudowany na platformie CMF-B Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi i jest wyposażony w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, zarówno biernego, jak i czynnego, co sprawia, że jazda jest zarówno bezpieczniejsza, jak i bardziej komfortowa.

W nowoczesnym wnętrzu modelu COLT zaimplementowano wiele zaawansowanych rozwiązań, które umożliwiają personalizację wrażeń z jazdy przez kierowcę, zachowując jednocześnie łączność dzięki zaawansowanemu systemowi informacyjno-rozrywkowemu.

Mitsubishi COLT oferuje różnorodne zaawansowane opcje układu napędowego, spełniające oczekiwania klientów poszukujących samochodów z segmentu, w którym około 80% sprzedawanych pojazdów to jednostki napędowe benzynowe i hybrydowe (HEV).

Podstawowym silnikiem dostępnym w modelu COLT jest innowacyjna trzycylindrowa jednostka benzynowa o pojemności 1,0 litra, generująca moc 67KM/49kW i połączona z pięciobiegową skrzynią manualną. Dla klientów poszukujących większej wydajności, COLT oferuje również trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,0 litra z turbodoładowaniem, który rozwija moc 91KM/67kW i współpracuje z sześciobiegową skrzynią manualną. Na szczycie oferty znajduje się zaawansowany układ napędowy hybrydowy (HEV), który łączy 1,6-litrowy silnik benzynowy z dwoma silnikami elektrycznymi, generującymi łączną moc 143KM/105kW. Układ ten jest wspierany przez automatyczną skrzynię biegów z różnymi trybami pracy.

Wszystkie te układy napędowe będą dostępne od samej premiery jesienią 2023 roku.

– układ 1,0 MPI: 3-cylindrowy silnik benzynowy z wtryskiem wielopunktowym i pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Moc:67KM/49kW.
– układ 1,0 MPI-T: 3-cylindrowy turbodoładowany silnik benzynowy z wtryskiem wielopunktowym i sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Moc: 91KM/67kW.
– układ 1,6 l Hybrid (HEV): 1,6-litrowy silnik benzynowy z dwoma silnikami elektrycznymi i akumulatorem trakcyjnym o pojemności 1,2kWh, połączony z automatyczną skrzynią biegów z kilkoma trybami pracy. Moc (łączna): 143KM/105kW.

Nowy COLT będzie produkowany w zakładach Renault w Bursie w Turcji, a jego sprzedaż rozpocznie się jesienią 2023 roku.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share