Range Rover wprowadza nowy system multimedialny Pivi Pro

Nowy Range Rover Velar jako pierwszy model marki wyposażony jest w system informacyjno-rozrywkowy Pivi Pro najnowszej generacji, która działa szybciej i jest jeszcze bardziej przyjazna w obsłudze. Pozwala bowiem połączyć zalety tradycyjnego kokpitu z bezpośrednim dostępem do fizycznych przycisków z możliwościami jakie dają wysokiej jakości wyświetlacze dotykowe.

Sprawiający wrażenie unoszącego się w powietrzu zakrzywiony ekran dotykowy pozwala kontrolować kluczowe elementy wyposażenia samochodu. Wirtualne przyciski sterujące m.in. klimatyzacją, fotelami, głośnością dźwięku, czy trybami systemu Terrain Response® są zawsze widoczne po bokach ekranu i tym samym zapewniają natychmiastowy dostęp do najczęściej używanych elementów wyposażenia. Na początku każdej podróży na centralnym ekranie pojawia się panel Pre-Drive, który zapewnia szybki dostęp do takich funkcji jak choćby takich odmrażanie szyb czy podgrzewanie foteli. Z czasem Pre-Drive znika, odsłaniając znajomy trzypanelowy ekran główny Pivi Pro, który można w inteligenty sposób konfigurować.

System informacyjno-rozrywkowy był wnikliwie testowany komputerowo, ale również z pomocą ludzi. Wszystko po to, by skrócić czas interakcji oraz zapewnić przyjazną obsługę. Do wykonania 80 procent dostępnych zadań wystarczą tylko dwa dotknięcia ekranu. Pivi Pro obsługuje bezprzewodowo Apple CarPlay™ oraz Android Auto®.

Dzięki systemowi Amazon Alexa Range Rover wchodzi na nowy wyższy poziom obsługi. Teraz można kontrolować różne funkcje i ustawienia głosowo, zmniejszając potencjalne rozproszenie uwagi. Alexa jest osadzona w systemie Pivi Pro i można ją łatwo aktywować wypowiadając hasło „Alexa” lub dotykając przycisku „Alexa” na ekranie dotykowym.

Nowy Range Rover Velar oferuje pasażerom łączność Wi-Fi z pakietem transmisji danych, zapewniając tym samym wygodny dostęp do informacji i rozrywki przez cały czas. Dzięki zastosowaniu dwóch kart SIM i architekturze opartej na chmurze Velar oferuje pełen dostęp do aplikacji online, w tym Alexa oraz Spotify, które są zintegrowane z systemem multimedialnym i nie wymagają łączenia się auta ze smartfonem.

System informacyjno-rozrywkowy Pivi Pro już w 2020 roku otrzymał też prestiżową nagrodę SmartBest przyznawaną przez europejskie grono dziennikarzy AutoBest dla najlepszych technologii w branży. Szybko reagujący i intuicyjny system Pivi Pro umożliwia klientom pełne wykorzystanie technologii Software-Over-The-Air (SOTA), bez uszczerbku dla możliwości strumieniowego przesyłania muzyki i łączenia się z aplikacjami w ruchu. Zwiększone możliwości Pivi Pro wynikają z wykorzystania dwóch kart SIM, które oddzielają strumienie danych płynące w czasie aktualizacji od tych potrzebnych do zasilania części informacyjno-rozrywkowej.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share