Renault Captur Grand 2024. Czy naprawdę potrzebujemy kolejnego SUV-a?

Renault Captur grand 2024

Myśląc o marce Renault, myślimy przede wszystkim o wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań. Jednak najnowsza propozycja marki, Renault Captur Grand, budzi pewne wątpliwości. Czy naprawdę potrzebujemy kolejnego SUV-a na rynku?

Nowy Renault Captur miał być coupe

Początkowo zaprojektowany jako SUV-coupe pod nazwą konstrukcyjną DJB, projekt pod wpływem Luci de Meo przekształcił się w kompaktowego SUV-a. Miał być rywalem dla nadchodzącego Citroena C3 Aircross. Ale czy naprawdę jest? Choć inspiracje stylistyczne czerpane są z Renault Scenic, trudno nie zauważyć, że Renault Captur Grand jest po prostu większym bratem standardowego Captura.

Czytaj także: Nowy Renault Scenic E-TECH Electric 2024. Premiera wyjątkowego modelu

Co nowego w wyglądzie Reanult Captur Grand?

W lutym 2023 roku portal L’argus ujawnił pierwsze informacje na temat tego nowego kompaktowego SUV-a z gamy Renault. Teraz, dzięki naszemu najnowszym zdjęciom, mamy potwierdzenie tych informacji. Samochód został przyłapany podczas testów w dolinie Chevreuse, w regionie paryskim. Ale czy to wystarczy, aby przekonać konsumentów?

Nie możemy zaprzeczyć, że Renault postarało się nadać nowemu Renault Captur Grand wyjątkowego charakteru. Odrzucając zaokrąglone linie na rzecz bardziej prostokątnych, nawiązuje do nowego Scenica, zwłaszcza jeśli chodzi o tylne światła i sylwetkę. Jednak czy te zmiany są wystarczające, aby wyróżnić się na tle konkurencji? No cóż…

Platforma konstrukcyjna i opcje napędowe

Co więcej, Renault podąża śladami Citroena i Opla, wykorzystując platformę segmentu B do tworzenia swoich kompaktowych SUV-ów. Mam wrażenie, że Captur Grand będzie po prostu kolejnym samochodem w tłumie.
Pod maską Captur Long znajdziemy trzycylindrowy silnik 1.2 48V o mocy 130 KM oraz 1.6 hybrydowy E-Tech o mocy 145 KM. Choć Renault przygotowało się na wprowadzenie normy Euro 7 w lipcu 2025 roku, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że oferta silnikowa jest nieco przestarzała.

Sprawdź również: Renault Kardian 2024.- Nowy miejski SUV już wkrótce

W skrócie, choć Captur Grand ma kilka interesujących cech, trudno jest być przekonanym do jego propozycji w obliczu tak silnej konkurencji na rynku SUV-ów. Czy Renault naprawdę przemyślało swoją strategię, czy po prostu podąża za obecnymi trendami? Czas nam pokaże, czy Captur Grand zdobędzie serca kierowców.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały prasowe L’argus

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share