Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Renault Captur w nowym ubraniu 2024

Odświeżona wersja nowego Renault Captur pojawi się jesienią przyszłego roku. Oto wszystko, co wiemy o tym nowym SUV-ie. Renault przygotowuje się do aktualizacji swojego Captura na rok modelowy 2024. Ale w tym przypadku nie jest to prosta przemiana, ponieważ miejski SUV powinien również zyskać wersję coupe, zastępując tym samym model Arkana. A ponieważ jest to jeden z najlepiej sprzedających się B-SUV-ów, francuski producent wywiera na niego dużą presję.

Segment B-SUV jest obecnie najbardziej konkurencyjnym segmentem w Europie. Oferta w tym segmencie jest bardzo szeroka. Są producenci, którzy mają kilka modeli, w zależności od tego, czego szuka klient: tradycyjny wygląd SUV-a czy wygląd coupe. Dlatego tak ważne jest, aby mieć kompetentny i konkurencyjny produkt.

Według francuskich mediów Renault Captur 2024 będzie miało stylistykę inspirowaną prototypem Vision Scénic i Australem, z cieńszymi reflektorami Full LED, trójkątnymi wlotami powietrza w zderzaku i grilem z nowym emblematem Renault. Inne zmiany powinny być obecne w profilu bocznym, z nowym projektem felg aluminiowych, a z tyłu z przerobioną sygnaturą świetlną.
Zmiany na pokładzie powinny obejmować większy system multimedialny – 9,3-calową jednostkę widzianą w modelach takich jak Megane E-Tech Electric, wraz z 10,2-calowym zestawem cyfrowych zegarów. Zobaczymy najprawdopodobniej nowe oprogramowanie w oparciu o OpenR Renault, ale z nową grafiką i większą liczbą funkcji łączności.

Jeśli chodzi o gamę silnikową, nowe Renault Captur 2024 będzie nadal koncentrować się na elektryfikacji gamy, z wersjami hybrydowymi i hybrydowymi plug-in.
Układ napędowy z silnikiem wysokoprężnym prawdopodobnie zostanie usunięty z oferty, ale oczekuje się, że 1,0-litrowy turbodoładowany silnik trzycylindrowy dostępny z benzyną i LPG zostanie jako wersja podstawowa.
Według lokalnych mediów odświeżony Captur nie odziedziczy systemów mild-hybrid Australa o pojemności 1,3 litra (12 V) i 1,2 litra (48 V), ponieważ uważa się, że są one zbyt drogie dla segmentu B-SUV. Wreszcie funkcje ADAS mogą również sprawić, że Captura stanie się bezpieczniejszym z dobrym wynik w testach EuroNCAP, co ma kluczowe znaczenie w zdobyciu większej ilości klientów.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, odnowione Renault Captur zadebiutuje jesienią 2023 roku, a wariant coupe rok później.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały Carscoops

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share