Renault Espace 2023 – duży, rodzinny SUV

Renault oficjalnie prezentuje przyszłość Renault Espace 2023 i nie robi więcej tajemnic: będzie to SUV, który odpowie na obecny model Renault Espace obchodzi w tym roku 40-lecie i nie zamierza zniknąć z rynku, mimo że stawką jest jego przetrwanie. Francuski pionier w segmencie MPV, który powstał w 1983 roku, zadebiutuje wiosną 2023 roku z zupełnie nowym modelem szóstej generacji.

Samochody MPV miały swój blask, ale niestety znikają jeden po drugim na rzecz obecnych SUV-ów. Scenic już podąża tą ścieżką i logicznym jest że nowy Espace obierze tą samą drogę. W ten sposób nowa pozycja będzie wyróżniać się na tle poprzedników pod względem nadwozia, przekształcając się w SUV-a opartym na modelu Austral.
Producent udostępnił właśnie pierwsze zdjęcia 2023. Na koniec tylko kilka szczegółów, które możemy zobaczyć. Na zdjęciu widać również tył z tylnymi światłami LED bardzo podobnymi do tych z Australa.

Renault zauważa, że nowy Espace to SUV przeznaczony do długich podróży z pięcioma lub siedmioma miejscami. Konstruktorzy opisują go jako ” wygodny, innowacyjny i wyrafinowany “, podobnie jak poprzednie generacje.
Nowy model będzie oparty na architekturze CMF-CD. To właśnie tę platformę znajdziemy w Renault Austral, Nissanie X-Trail i Mitsubishi Outlander. Chociaż Renault na razie pokazuje tylko kilka zdjęć, nie ma tajemnicy co do tego, jak będzie wyglądać ten nowy Space. Będzie kopią lub blisko spokrewniony z Australem. Wiadomym jest, że rozstaw osi, a także tylny zwis będą większe, aby uzyskać większą kabinę pasażerską.

W przeciwieństwie do Australa, który jest dostępny tylko w konfiguracji pięciomiejscowej, Espace będzie również dostępny. w wersji siedmiomiejscowej, co zwiększy liczbę możliwości tego samochodu.
Będzie konkurować z Peugeotem 5008, Skodą Kodiaq czy Volkswagenem Tiguanem Allspace – SUV-ach segmentu D.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share