Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Renault H1st vision – koncepcyjny projekt

Renault H1st vision - koncepcyjny projekt
Renault H1st vision – koncepcyjny projekt od Software République

Renault H1st vision to samochód koncepcyjny zaprojektowany przez Software République, który stanowi rewolucję w mobilności, łącząca 20 konkretnych, operacyjnych innowacji.

Ten fizyczny pojazd pełni również rolę wirtualnej repliki, wirtualnego bliźniaka w cyfrowym świecie, gdzie obecnie niezależne systemy (infrastruktura, energia, usługi publiczne, użytkownicy różnych kategorii) komunikują się ze sobą. Dzięki temu możliwe jest modelowanie, wizualizacja i symulacja różnych przypadków użycia, które mogą pojawić się w rzeczywistym świecie. Dzięki połączeniu z otoczeniem, wizja H1st jest w stałym dialogu z ekosystemami cyfrowymi i fizycznymi. Wszystko to stanowi prawdziwe doświadczenie wykraczające poza mobilność samochodową, wizja H1st to nie tylko samochód koncepcyjny: to namacalna wizja mobilności przyszłości.

W zaprojektowanych dwudziestu innowacjach tego modelu technologicznego skupiono się na ludziach. Dbają one o kierowcę, pasażerów i innych użytkowników dróg.

Przykładowe cechy wizji H1st to:
-nowatorski i bezpieczny biometryczny system kontroli dostępu
-wyjątkowe wrażenie dźwiękowe we wnętrzu pojazdu
-zoptymalizowane zasięg pojazdu i ładowanie
-monitorowanie i asystent zdrowia kierowcy i sprawności pojazdu
-powiadomienia przewidujące, mające na celu ochronę pasażerów i innych osób na drodze.

Wizja H1st jest wypełniona wiedzą ekspertów z Software République, którzy są głównymi graczami w tym projekcie, oraz obiecującymi startupami wybranymi ze względu na ich unikalny wkład. Samochód został opracowany przez zespół 100 osób w rekordowym czasie sześciu miesięcy. Dzięki tej funkcjonalnej wirtualnej i rzeczywistej koncepcji, Software République demonstruje znaczenie modelu otwartej innowacji dla inkubacji prawdziwych projektów przemysłowych, które pomagają uczynić Europę wiodącym centrum przyszłej mobilności.

Czytaj również: Renault 5 EV z dwukierunkowym ładowaniem

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Kia Xceed 2023

Jako jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów w swojej klasie, nowy Kia XCeed jest flagowym modelem Kia dzięki…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share