Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Renault Megane E-Tech Iconic w topowej wersji

Renault Megane E-Tech 2023 zyskał nowy poziom wyposażenia Iconic na rynku brytyjskim, aby znaleźć się na szczycie gamy całkowicie elektrycznego hatchbacka. Renault twierdzi, że Iconic jest oparty na limitowanym modelu Launch Edition, ale otrzymuje pompę ciepła i dodatkowe opcje kolorystyczne.

Pompa ciepła (której konstrukcja jest opatentowana przez Renault) jest w stanie skuteczniej odzyskiwać ciepło wytwarzane przez akumulator, aby zminimalizować wpływ na zasięg. Renault twierdzi, że gdy temperatura spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza, pompa ciepła może zwiększyć zasięg nawet o dziewięć procent w porównaniu z wersjami Megane bez tej funkcji. Francuska firma nadal twierdzi, że maksymalny zasięg wynosi 450 kilometrów w oficjalnych testach WLTP.

Nabywcy Iconic mogą wybierać spośród dwukolorowych opcji lakieru o różnych odcieniach dachu i nadwozia. Znajdziemy tu również unikalne 20-calowe koła, dziewięciogłośnikowy system nagłośnienia Harman Kardon, cyfrowe lusterko wsteczne i kamerę 360 stopni. Wewnątrz znajduje się ten sam 12,3-calowy wyświetlacz zegarów, dziewięciocalowy centralny ekran dotykowy i Android Automotive ze zintegrowanymi usługami Google.

Układ napędowy pozostaje niezmieniony z akumulatorem o pojemności 60kWh wypompowującym 217KM do silnika elektrycznego zamontowanego na przedniej osi. 0-100km/h to takie same 7,5 sekundy, a prędkość maksymalna to również 160km/h.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share