Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Renault Rafale debiutuje w Hiszpanii. Póki co tylko Napęd HEV 200 KM

Październik 2023 roku na zawsze zapisze się w kartach hiszpańskiego rynku motoryzacyjnego jako miesiąc, w którym Renault Rafale uroczyście wkroczyło na scenę. Nowy SUV Coupe to nie tylko kolejne auto na europejskich drogach, to manifest stylu i technologii hybrydowej, który ma szansę zrewolucjonizować segment D samochodów osobowych.

Łagodny gigant to duża konkurencja dla innych

Renault Rafale jako starszy brat Arkany, rozpoczął swoją komercyjną podróż prezentując swoją imponującą posturę. Mierząc 4,71 metra długości, staje na czele swojej kategorii, rzucając wyzwanie nie tylko takim rywalom jak Peugeot 408 i Citroen C5 X, a także bardziej dostępnym wersjom Audi Q5 Sportback i BMW X4.

Sprawdź także: Silnik elektryczny E7A nowej generacji. Renault i Valeo szykują coś specjalnego

Można powiedzieć że to hiszpańska technologia

To, co wyróżnia Rafale, to nie tylko jego design czy rozmiary, ale także jego “Made in Spain”. To dlatego, że produkowany jest on w zakładach Grupy Renault w Palencii. Możemy zatem stwierdzić, że SUV Renault jest symbolem hiszpańskiej inżynierii i produkcji, dzieląc swój “dom”, czyli fabrykę z innymi znanymi modelami, takimi jak Austral i Espace.

Tylko jeden silnik hybrydowy Renault Rafale do wyboru

Renault Rafale wyrusza na podbój tamtejszego rynku tylko z jedną, hybrydową jednostką napędową o mocy 200 KM, która łączy silnik benzynowy z dwoma silnikami elektrycznymi. Ta konfiguracja pozwala Rafale osiągnąć odpowiednią moc i przyjazną dla środowiska mobilność, dzięki czemu model może pochwalić się posiadaniem ekologiczego certyfikatu ECO od DGT. Co więcej, należy przewidywać, że w 2024 roku gama zostanie rozszerzona o wersję hybrydową plug-in (PHEV), dając jeszcze więcej opcji do wyboru przyszłym konsumentom.

Debiut już się rozpoczął – pierwsza Hiszpania

Pierwsze osiem jednostek Rafale zostało już zarejestrowanych w Hiszpanii, a to zapowiada początek nowej ery dla Renault. Zarejestrowane samochody będą wykorzystywane nie tylko do celów promocyjnych, ale również zostaną udostępnione dziennikarzom motoryzacyjnym do celów testowych, aby sprawdzić oni mogli co ten SUV ma do zaoferowania.

Czytaj również: Renault Kardian 2024. Nowoczesny, kompaktowy SUV zaprezentowany

Model Renault Rafale chce stać się symbolem innowacji na rynku motoryzacyjnym, ale także chce uczestniczyć w rozwoju ekologicznego podejścia w tworzeniu nowych samochodów . Chociaż ceny nie zostały jeszcze ujawnione, to zainteresowanie ty modelem i oczekiwania wokół niego mogą sugerować, że będzie on poważnym konkurentem na rynku dla podobnych modeli innych marek.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share