Renault Rafale zaprezentowany

Nowy SUV Renault Rafale
Renault Rafaler SUC Coupe, premiera w 2024r.

Nowy Renault Rafale jest pierwszym samochodem produkcyjnym, który został całkowicie zaprojektowany zgodnie z nowym językiem wizualnym, wprowadzonym przez Gillesa Vidala jako szefa Designu Renault. Jest to początek nowej ery w projektowaniu Renault: jest on wizjonerski, odważny, doskonale wpasowuje się w obecne czasy i dostosowany do szybko zmieniającego się świata, w którym tylko awangardowe modele zachowują swoją atrakcyjność na przestrzeni całego cyklu życia.

Renault Rafale posiada ten sam świeży design przedniej kratki chłodnicy oraz nową sygnaturę świetlną LED w formie matrycy, co niedawno odświeżony Clio. Oferowany jest w najwyższym wyposażeniu Esprit Alpine, które jest również dostępne w modelu Espace, od którego odziedziczył rozstaw osi o długości 2,74 metra. Ze względu na opadającą linię dachu nie jest jednak w stanie konkurować z praktycznością konwencjonalnie zaprojektowanych SUV-ów, ale oferuje obfity bagażnik o pojemności 530 litrów.

Nowy SUV Renault Rafale

Renault Rafale to prestiżowy suv coupe, który dołącza do rosnącej gamy modeli Renault. Ma 4,71 metra długości i 1,86 metra szerokości, a także ogromny panoramiczny dach szklany o wymiarach 1,47 x 1,12 metra, który można dostosować od nieprzezroczystego do całkowicie przezroczystego. Posiada dwa dodatkowe ustawienia, gdzie przednia część może być nieprzezroczysta, podczas gdy tylna jest przezroczysta – lub odwrotnie.

Wnętrze zostanie uzupełnione o cyfrowy 12,3-calowy zespół wskaźników, który będzie współpracować z pionowym 12-calowym ekranem dotykowym, znanym z wielu obecnych modeli Renault, w tym Megane E-Tech Electric, gdzie po raz pierwszy został zainstalowany. System rozrywki działa na platformie Android Automotive 12 i obsługuje Android Auto oraz Apple CarPlay. Klienci będą mogli zamówić SUV z 9,3-calowym wyświetlaczem head-up, który wyświetla istotne informacje na przednią szybę.

Kokpit Renault Rafale

Napęd odbywa się za pomocą układu hybrydowego, który łączy doładowany trzycylindrowy silnik spalinowy z dwoma silnikami elektrycznymi. Benzynowy silnik o pojemności 1,2 litra generuje moc 130KM (96kW) i moment obrotowy wynoszący 205Nm, podczas gdy główny silnik elektryczny osiąga moc 70KM (50kW) i 205Nm momentu obrotowego. Drugi silnik elektryczny pełni funkcję rozrusznika o mocy 25KM (18kW) i momentu obrotowego 50Nm. Razem Renault podaje łączną moc 200KM, co odpowiada mocy dostępnej w Espace i Austral.

Nowy Renault Rafale 200 KM E-Tech w pełni hybrydowy trafi na rynki wiosną 2024 roku.

Sprawdź również: koncepcyjny samochód Renault H1st vision

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share