Renault ujawnia nazwę nowego SUV-a

Renault przedstawiło nazwę swojego nowego, doskonałego SUV-a coupe – Rafale. Nowy model Renault rozszerza asortyment marki, oferując napęd hybrydowy E-Tech i oparty na platformie CMF-CD. Po SUV-ie Austral o pięciu miejscach i SUV-ie Espace o pięciu lub siedmiu miejscach, nowy Rafale stanowi kolejne ekscytujące uzupełnienie oferty Renault i wzmocni strategię w segmencie D.

Nazwa ta jest inspirowana bogatą historią Renault w dziedzinie lotnictwa. Aby zrozumieć powiązania między Renault a lotnictwem, musimy się cofnąć w czasie do początku XX wieku. W tamtych czasach Renault było pionierskim producentem silników spalinowych zarówno do samochodów osobowych, jak i do pociągów oraz samolotów. W 1933 roku Renault przejął firmę Caudron i utworzył Caudron-Renault. Wszystkie samoloty produkowane w tej firmie otrzymywały nazwy związane z silnymi wiatrami. W 1934 roku jednomiejscowy samolot wyścigowy C460, który został zaprojektowany do pobijania rekordów, został przemianowany na Rafale.

Renault powraca do swojej historii, czerpiąc z cech legendarnego Caudron Rafale w nowym, luksusowym samochodzie. Nazwa nawiązuje do symboliki wiatru i uwiecznia to w jego dynamicznej sylwetce, która natychmiast przywołuje wizje wykonania, odwagi, ekscytacji i charakteru.

Globalna zapowiedź nowego modelu Renault Rafale odbędzie się 18 czerwca podczas Paris Air Show.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share