Rusza sprzedaż Alfa Romeo Giulia i Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Alfa Romeo Giulia i Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio
Alfa Romeo Giulia i Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Zdjęcie: materiały prasowe producenta

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio i Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio są wynikiem stuletnich badań mających na celu osiągnięcie doskonałych rozwiązań technicznych, które zostały zastosowane zarówno w samochodach wyścigowych, jak i seryjnie produkowanych modelach. Moc silnika V6 została zwiększona do 520KM (dla rynków w Europie i Chinach), a silnik został połączony z samoblokującym, mechanicznym mechanizmem różnicowym. To ważne rozwiązanie techniczne, które dzięki specjalnemu strojeniu inspirowanemu doświadczeniami projektowymi Giulii GTA, podkreśla zwinność i sportowy charakter samochodu, poprawia trakcję, optymalizuje przeniesienie momentu obrotowego oraz zwiększa stabilność, zwinność i prędkość podczas pokonywania zakrętów.

Karoseria wyróżnia się atrakcyjnymi liniami i charakterem. Giulia i Stelvio Quadrifoglio mają odświeżony wygląd, a główną zmianą są reflektory w technologii matrycowej, które teraz są charakterystyczne dla całej gamy pojazdów. Są to adaptacyjne reflektory “3+3” z nową matrycą Full-LED. Model Giulia jest wyposażona w 19-calowe oksydowane, 5-otworowe sportowe felgi aluminiowe, natomiast Stelvio posiada 21-calowe felgi, które są standardowo dostępne wraz ze sportowymi czerwonymi zaciskami hamulcowymi.

Czytaj także: Alfa Romeo Giulia i Stelvio „Quadrifoglio 100 th Anniversario”

Od luksusowego wyglądu nadwozia po technologię i systemy komunikacji pokładowej, wszystkie te elementy mają na celu zapewnienie charakterystycznych dla marki Alfa Romeo niezwykłych doznań podczas jazdy. Dowodem na to jest nowy zestaw wskaźników, w tym legendarna “teleskopowa” tablica zegarów oraz w pełni cyfrowy ekran o przekątnej 12,3 cala, który umożliwia dostęp do wszystkich danych samochodu i ustawień technologii autonomicznej jazdy.

Wprowadzona została również ekskluzywna konfiguracja “Race”, która na centralnym ekranie gromadzi wszystkie niezbędne informacje, które kierowca chce mieć zawsze pod kontrolą, takie jak wskaźnik obrotomierza, prędkościomierza i wskaźnik zmiany biegów, gdy korzysta się z aluminiowych manetek znajdujących się na kolumnie kierownicy. Układ ten można dostosować do indywidualnych preferencji poprzez dodanie dodatkowych informacji na bocznych paskach ekranu, takich jak komunikaty dotyczące aktualnych parametrów i osiągów.

Od 1 lipca 2023 roku w polskich salonach dealerskich Alfy Romeo będzie można składać zamówienia na nowe modele Giulia i Stelvio w najwyższej wersji Quadrifoglio. Te kultowe symbole niosą ze sobą stuletnie doświadczenie, które doprowadziło do opracowania doskonałych rozwiązań technicznych wykorzystywanych zarówno w samochodach wyścigowych, jak i w modelach produkowanych seryjnie.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share