Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Seat Leon – od pierwszej do czwartej generacji. To już 25 lat

Seat Leon 25 lat

Seat Leon to samochód, który jest znany z dynamicznej sylwetki i innowacyjnych technologii, obchodzi teraz swoje ćwierćwiecze. Przez ten czas przeszedł ewolucję od pierwszej generacji, która zadebiutowała w 1999 roku, aż po najnowszą, czwartą generację, która ujrzała światło dzienne w 2020 roku.

Początki i rewolucja w wyglądzie

Pierwsza generacja Seata Leon zaskoczyła rynek w 1999 roku. Był to pierwszy samochód marki wyposażony w silnik o mocy 180 KM, napęd na cztery koła i sześciostopniową skrzynię biegów. Zmiana tożsamości korporacyjnej marki była równie rewolucyjna, ponieważ z błękitu i bieli logotypu przeszła na czerwień i srebro. To dało świeżą jakość hiszpańskiej marce.

Czytaj także: Marka Seat znika z rynku? jest oświadczenie producenta

Seat Leon – Era włoskiego designu

Druga generacja, SEAT Leon II, była produkowana w latach 2005-2012. To właśnie wtedy, pod ręką słynnego włoskiego projektanta Waltera de Silvy, samochód przeszedł gruntowną metamorfozę, stając się jeszcze bardziej stylowy i nowoczesny. Model zyskał wredy wielu fanów i stał się wizerunkiem marki Seat.

Trzecia generacja – LEDy i ostre krawędzie

Seat Leon III został zaprezentowany w 2012 roku i zaskoczył on pełnymi LED-owymi przednimi reflektorami i ostrymi krawędziami nadwozia. Model ten był dostępny nie tylko jako pięciodrzwiowy hatchback, ale także jako 3-drzwiowy hatchback i kombi.

Czwarta generacja to powrót do korzeni

Najnowsza, czwarta generacja Seata Leon zaprezentowana została w 2020 roku i wróciła ona do korzeni z dynamiczną sylwetką. Z oferty zniknął 3-drzwiowy hatchback, a nowy Leon dostępny jest jako kombi lub pięciodrzwiowy hatchback w pięciu wersjach wyposażenia.

Sprawdź również: SEAT Ateca – ulubiony model kierowców?

Przez ćwierć wieku Seat Leon przeszedł niesamowitą ewolucję, dostosowując się do zmieniających się trendów i potrzeb kierowców. Każda generacja miała w sobie coś wyjątkowego, co czyniło ją niezapomnianą. Czekamy z niecierpliwością na kolejne generacje tego, już śmiało można powiedzieć, ikonicznego modelu.

Saet Leon

Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

BMW iX5 Hydrogen Concept

Dwa lata po premierze samochodu koncepcyjnego BMW i Hydrogen NEXT, BMW Group zaprezentowało BMW iX5 Hydrogen na targach…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share