Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Skoda prezentuje zwiastun nowych modeli Superb i Kodiaq

Czeski producent oficjalnie potwierdza wprowadzenie kolejnych wcieleń swoich modeli. Modyfikacji zostaną poddane  Skoda Superb i Skoda Kodiaq. Możemy je zobaczyć na pierwszych zwiastunowych zdjęciach. Czwarta odsłona Superba, w odróżnieniu od pokrewnego VW Passata,  będzie ponownie dostępna jako wersja hatchback i kombi, co z pewnością ucieszy przyszłych klientów.

Superb był uprzednio produkowany w fabryce w Kvasinach w Czechach, gdzie także montowana jest druga generacja Kodiaqa. Jednakże, produkcja Superba przenosi się teraz do Bratysławy na Słowacji, gdzie produkowany jest właśnie VW Passat. Modele Skody są oferowane z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi z technologią mild hybrid, a także z napędami hybrydowymi plug-in. Marka Grupy VW reklamuje te “nowoczesne i wydajne” silniki spalinowe, ale nie podaje szczegółów.

Mówi się również, że Superb “wyznacza standardy w kwestii komfortu i przestrzeni”, podczas gdy Kodiaq “podnosi poziom bezpieczeństwa, technologii i wszechstronności”. Pierwsze dostawy do klientów planowane są na początek 2024 roku. Prawdopodobnie będą to ostatnie wcielenia modeli z silnikami spalinowymi, ponieważ czeska marka również kładzie nacisk na mobilność elektryczną. Firma spodziewa się, że do 2030 roku samochody elektryczne stanowić będą 70% całkowitych dostaw, a do 2026 roku pojawi się sześć modeli z napędem umożliwiającym zerową emisję spalin.

Zdjęcia z zwiastunami nowych wersji, które zostały opublikowane w okresie poprzedzającym światową premierę jesienią, są dość niejasne. Jednak już teraz można powiedzieć, że Superb z hatchbackiem ma mały spojler na tylnej klapie – prawdopodobnie w wersji wyposażenia Sportline. Sygnatura LED z przodu jest taka sama w obu modelach, ale w Kodiaqu rozciąga się ona dalej w dół.

Oprócz nowego Superba i Kodiaqa, Skoda chce również w nadchodzących miesiącach poddać liftingowi modele Scala i Kamiq. Na rok 2023 planowane jest również wprowadzenie luksusowego poziomu wyposażenia Laurin & Klement dla Enyaq iV (i prawdopodobnie również dla odpowiedniego elektrycznego coupe). Octavia przejdzie lifting w 2024 roku, kiedy zostanie wprowadzony następca Karoqa – czyli Elroq EV. Rok później – w 2025 roku zostanie wprowadzona kolejna generacja modelu Enyaq i nowy model podstawowy za około 25 000 euro, a w 2026 roku do sprzedaży ma trafić elektryczne kombi podobne do Octavii, oraz nowy trzyrzędowym elektrycznym SUV.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share