Skoda Superb 2024. Czesi chwalą się przed premierą!

skoda superb 2024

Skoda Superb jest samochodem od dziesięcioleci uznawanym za synonim wyjątkowego komfortu, przestrzeni, najnowocześniejszych technologii i maksymalnego bezpieczeństwa. Czeski producent wprowadza właśnie na rynek swoją czwartą generację tego modelu. Nowy model jest jeszcze bardziej przestronny i komfortowy. Teraz nowy Superb wyposażony został w nowy napęd hybrydowy, co stanowi kolejny rozdział w wieloletniej historii tego modelu Skody.

Skoda Superb jest flagowym modelem czeskiego producenta samochodów, który zadebiutował w 2001 roku. Nazwa “Superb” pochodzi jednak z dalszej przeszłości – była używana przez Skodę w latach 1934-1942.
Pierwsza generacja Superba (2001-2008) była oparta na platformie Volkswagena Passata i zyskała uznanie za swoją wielofunkcyjność, a przede wszystkim za możliwość wygenerowania bardzo dużej przestrzeni dla podróżujących.

skoda superb 2024

Druga generacja (2008-2015) przyniosła jeszcze większą luksus i dostatek, a także wprowadziła wersję kombi. Model ten był dostępny z różnymi silnikami benzynowymi i dieslami.
Trzecia generacja (2015-2020) to model wprowadzający wiele innowacji, w tym technologię hybrydową typu plug-in.

Teraz przyszedł czas na czwartą generację tego cenionego na wielu rynkach samochodu. To kolejny krok naprzód, gdzie komfort i wygoda łączy się nowymi technologiami, w tym z technologią miękkiej hybrydy.

Dynamiczny wygląd i sporo miejsca wewnątrz

Nowy model jest dłuższy oraz wyższy od swojego poprzednika. Skoda Superb będzie dostępna w wersji kombi z bagażnikiem o pojemności do 690 litrów oraz jako elegancki liftback z bagażnikiem mieszczącym do aż 645 litrów. Czwarta generacja oferuje także znacznie większą przestrzeń nad głowami wszystkich pasażerów. Zaktualizowane podejście marki do projektowania i zmienione proporcje nadwozia sprawiają, że model jest teraz bardziej majestatyczny i dynamiczny niż jego poprzednicy.

skoda superb 2024

Światła nowej generacji

Skoda Superb czwartej generacji wprowadza nowe standardy również w zakresie oświetlenia. Tylne światła są znacznie smuklejsze niż w poprzedniku, a nowe krystaliczne elementy wzmacniają i podkreślają ich trójwymiarowy wygląd.

Czytaj także: Odświeżona Skoda Kamiq i Skoda Scala 2024. Wkrótce debiut

Reflektory dostępne są w dwóch wersjach. Moduły matrycowe bi-LED reflektorów full LED Matrix są uzupełnione kolorowym elementem krystalicznym Crystallinium. Elementy te nie tylko dodają reflektorom unikalnego charakteru, ale również zwiększają widoczność na drodze, co przekłada się na zwiększone bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Wnętrze ukierunkowane na wygodę

Wnętrze nowej Skody Superb zostało przeprojektowane z wyraźnym ukierunkowaniem na wygodę i komfort użytkowników. W modelu tym naszą uwagę z pewnością przykuje innowacyjne połączenie manualnych elementów sterujących z cyfrową obsługą samochodu w oparciu o ekran dotykowy. Nowy wyświetlacz systemu Infotainment o przekątnej 12,9 cala jest największym zastosowanym ekranem, jaki kiedykolwiek pojawił się w tej serii modelowej Skody.

skoda superb 2024

Zwiększony zasięg i premiera miękkiej hybrydy

Portfolio układów napędowych dla nowej generacji Skody Superb obejmuje – oprócz trzech silników benzynowych i dwóch diesli – zupełnie nową miękką hybrydę oraz nową hybrydę plug-in o zwiększonym zasięgu silnika elektrycznego. W porównaniu do swojego poprzednika, pojemność akumulatora wysokonapięciowego wzrósł teraz o 12,7 kWh i wynosi 25,7 kWh. Zwiększa to tym samym zasięg samochodu do ponad 100 kilometrów według WLTP.

Moc silników nowej Skoda Superb

Nowa generacja Skody Superb oferuje szeroki wybór silników, aby zaspokoić różne potrzeby dla swoich klientów. Wśród dostępnych opcji znajdziemy trzy silniki benzynowe, dwa diesle, a także hybrydę typu plug-in i napęd z miękką hybrydą.

Sprawdź również: Nowa Skoda Kodiaq 2024. plug-in i Sterowanie telefonem

W przypadku wersji hybrydowej plug-in, zastosowany został nowy układ napędowy silnika benzynowego 1.5 TSI o mocy 110 kW (150 KM) z silnikiem elektrycznym. Kierowcy będą mieli do dyspozycji maksymalną moc 150 kW (204 KM) przekazywaną na przednią oś za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni DSG.

skoda superb 2024

Szczegółowe informacje na temat mocy poszczególnych silników benzynowych i diesla nie zostały jeszcze ujawnione. Jednak, biorąc pod uwagę poprzednie modele Skody Superb, można oczekiwać, że będą one oferować szeroki zakres, aby zaspokoić różne potrzeby kierowców, od tych szukających efektywności w spalaniu paliwa po tych, którzy szukają się na mocniejsze, sportowe wrażenia z jazdy.

Udoskonalone systemy bezpieczeństwa

Skoda Superb czwartej generacji oferuje zaktualizowaną funkcję Emergency Assist, a także nowość w tej serii modelowej – Turn Assist. Ostrzega on przed potencjalną kolizją z nadjeżdżającymi pojazdami podczas skręcania w boczne uliczki. W razie wykrycia niebezpieczeństwa automatycznie uruchamiają się hamulce. W celu wzmocnienia bezpieczeństwa biernego dla podróżujących, w samochodzie zainstalowano łącznie dziesięć poduszek powietrznych.

Skoda Superb czwartej generacji to nie tylko nowy rozdział w historii marki, ale także nowy rozdział w historii motoryzacji. A wszystko to dzięki wprowadzeniu innowacyjnych technologii, które podnoszą standardy komfortu i bezpieczeństwa.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share