Suzuki Swace 2023 z mocniejszym napędem już w Polsce

Zmodernizowany model Suzuki Swace rocznik 2023 jest już dostępny na polskim rynku. Nowy napęd hybrydowy wykorzystuje silnik benzynowy 1.8 o mocy 98KM znany z poprzedniej wersji, jednak został on ulepszony o zmodyfikowany silnik elektryczny, co pozwoliło na zwiększenie mocy napędu hybrydowego z 122KM do 140KM.

Dzięki tej zmianie Suzuki Swace 2023 przyspiesza od 0 do 100km/h w 9,4 sekundy (w porównaniu z poprzednią wersją, która potrzebowała na to 11,1 sekundy). Mimo lepszej dynamiki i elastyczności, średnie zużycie paliwa pozostało na niskim poziomie 4,5 l/100 km. Maksymalna prędkość nowego modelu wynosi 180 km/h.

Napęd jest przekazywany na przednie koła poprzez elektronicznie sterowaną bezstopniową skrzynię biegów e-CVT. System bezpieczeństwa Suzuki Swace 2023 został wzbogacony o dwie nowe funkcje:
– SEA (Safe Exit Assist) ostrzega kierowcę przed zbliżającym się pojazdem – również rowerem – podczas otwierania drzwi,
– EDSS (Emergency Driving Stop System) w chwili wykrycia zasłabnięcia kierowcy podczas jazdy system zatrzymuje bezpiecznie samochód.

Oprócz wymienionych innowacji z dziedziny bezpieczeństwa, Suzuki Swace 2023 posiada między innymi czujnik martwego pola (BSM – Blind Spot Monitor), system ostrzegający o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA – Rear Cross Traffic Alert) oraz 7 poduszek powietrznych.

W zestawie nowości znajduje się również nowa stacja multimedialna z 8-calowym ekranem HD, która łączy się bezprzewodowo z Apple CarPlay, oraz zintegrowany 7-calowy zestaw wskaźników przed kierownicą.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share