Lexus GX zostanie pokazany już w czerwcu

Lexus GX, średniej wielkości terenowy SUV tej marki, od dawna czekał na na nowe wcielenie. Nowe zapowiedzi wskazują, że wreszcie nastąpi to w roku modelowym 2024. Szczegółowe zdjęcia reflektorów i tylnych świateł nowej generacji GX sugerują, że zachowany zostanie charakterystyczny, solidny wygląd, a także zaktualizowane elementy stylistyczne, zgodne z najnowszym językiem stylistycznym Lexusa. Prawdopodobnie GX 2024  będzie korzystał z tej samej platformy ramowej, co Toyota Sequoia i Toyota Tundra. Istnieje także podejrzenie, że będzie dostępny tylko z hybrydowym układem napędowym V-6, a nie z V-8, jak w przypadku poprzedniego modelu. Po premierze nowy GX zajmie pozycję pomiędzy flagowym luksusowym samochodem terenowym LX, a nadchodzącym SUV-em TX, który być może będzie podobnych rozmiarów, ale skoncentruje się na przestrzeni wewnątrz i wyrafinowanych właściwościach jezdnych.

Premiera nowego Lexusa GX odbędzie się w Fair Market w amerykańskim Austin w stanie Teksas w piątek 9 czerwca o godzinie 2 w nocy. Lexus GX nie będzie niestety oferowany na polskim rynku.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni

BMW Concept Touring Coupe

Następny

BMW Serii 1 już w 2024 roku

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowa Toyota C-HR już wkrótce

Druga generacja Toyoty C-HR przechodzi ostatnie etapy testu przed oficjalną premierą w Europie. Wersja produkcyjna subkompaktowego SUV-a wydaje…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share