Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Nowa Toyota Camry – Polska premiera. Stylowa i dynamiczna hybryda 5 generacji

toyota camry 2024

Toyota Camry to od prawie 40 lat ikona w segmencie sedanów, która została zaprezentowana właśnie w najnowszej odsłonie. Nowa Toyota Camry z hybrydą piątej generacji łączy w sobie efektowną stylistykę z najnowszymi technologiami i tym samym podnosi wyżej poprzeczkę w klasie premium.

Wygląd który zmienia wszystko

Nowa Toyota Camry zaprojektowana została przez kalifornijskie studio Calty. Samochód prezentuje się niezwykle nowocześnie i zawiera wyraźne sportowe akcenty. Przód auta nawiązuje do nowego języka stylistycznego Toyoty, a uwagę zwracają smukłe, zakrzywione reflektory i nisko osadzone nadwozie. Jej dynamiczny wygląd jeszcze bardziej podkreślają zwiększone zwisy przedni i tylny oraz niżej poprowadzona linia dachu.

Wnętrze to synonim luksusu i minimalizmu

Kabina nowej Toyoty Camry to połączenie prestiżu i elegancji z nowoczesnością. Centralnym punktem jest ekran systemu multimedialnego, który daje wrażenie otwartej przestrzeni. Wysokiej jakości materiały i staranne wykończenie podkreślają luksusowy charakter tego wnętrza, a nowy design deski rozdzielczej łączy poszczególne elementy w harmonijną całość.

Czytaj także: Toyota bez silników spalinowych. To cel na 2040 rok. Co w zamian?

Toyota Camry z hybrydą piątej generacji

Piąta generacja technologii hybrydowej Toyoty zastosowana w nowej Camry stanowi znaczący postęp w osiągnięciu współpracy między aspektami ekologicznymi a osiągami i przyjemnością z jazdy.

Kluczowe elementy hybrydowego napędu 5 generacji
 • Nowa bipolarna bateria Litowo-Jonowa – Serce systemu stanowi nowa, bardziej wydajna bateria litowo-jonowa. Jej główną zaletą jest większa moc przy mniejszym rozmiarze i wadze w porównaniu do tradycyjnych baterii niklowo-metalowo-wodorkowych. Bateria ta jest bardziej responsywna, co przekłada się na lepsze przyspieszenie i dynamikę jazdy.
 • Zwiększona moc i wydajność – Nowy układ hybrydowy generuje łączną moc 231 KM (170 kW), co stanowi wzrost o 6% w porównaniu do poprzednich generacji tego modelu. Dzięki temu Camry oferuje lepsze osiągi, ale jednocześnie utrzymuje niskie zużycie paliwa (około 5,1 l/100 km) i emisję CO2.
 • Zoptymalizowany układ napędowy – Układ napędowy składa się z czterocylindrowego silnika benzynowego o pojemności 2,5 litra oraz silników elektrycznych. Elementy te zostały na nowo przeprojektowane tak, aby ograniczyć wewnętrzne straty i dać wyższą efektywność.
 • Szybsze przekazywanie mocy – Nowy układ hybrydowy szybciej przekazuje moc na koła, co poprawia przyspieszenie (0 do 100 km/h w 7,9 s) i zapewnia większe poczucie kontroli nad pojazdem.
 • Ulepszone zawieszenie – Camry posiada również nowe przeprojektowane zawieszenie, z kolumnami MacPhersona z przodu i podwójnymi wahaczami z tyłu, co zapewnić ma większą stabilność i komfort jazdy, szczególnie na krętych drogach.

System multimedialny i system T-Mate

Nowa Toyota Camry oferuje najnowszy system multimedialny Toyota Smart Connect, który obsługiwany jest przez 12,3-calowy ekran dotykowy. Auto wyposażono również w konfigurowalne cyfrowe zegary i zaawansowane systemy bezpieczeństwa Toyota T-Mate, w tym trzecią generację Toyota Safety Sense.

Toyota Smart Connect – serce systemu multimedialnego

12,3-calowy ekran dotykowy punktem centralnym

 • Centralnym punktem systemu multimedialnego jest duży, 12,3-calowy ekran dotykowy. Jego rozmiar i jakość obrazu sprawiają, że obsługa różnych funkcji jest nie tylko łatwa, ale i przyjemna.
 • System wykorzystuje nawigację w chmurze, która zapewnia aktualne informacje o ruchu drogowym. Dzięki temu kierowca może unikać korków i szybciej dojechać do celu.
 • Nowa Camry wyposażona jest w system inteligentnego asystenta głosowego, który reaguje na komendy wydawane w naturalny sposób mówienia. Umożliwia to łatwe sterowanie różnymi funkcjami auta i nie odwraca uwagi od drogi.

Łączność i rozrywka

 • Samochód oferuje bezprzewodową łączność ze smartfonami za pomocą Apple CarPlay i Android Auto, co umożliwia łatwy dostęp do ulubionych aplikacji i multimediów.
 • Wnętrze Camry wyposażono w aż pięć portów USB, co ułatwia ładowanie wielu urządzeń jednocześnie oraz ich łączność.
 • Dla dodatkowej wygody Toyota Camry posiada standardową bezprzewodową ładowarkę umożliwiającą ładowanie smartfonów bez konieczności używania kabli.

Aktualizacje i personalizacja

 • Nowa Camry umożliwia aktualizacje multimediów oraz systemów bezpieczeństwa metodą OTA co oznacza, że wszystkie najnowsze funkcje i poprawki są dostępne bez konieczności wizyty w serwisie.
 • Po raz pierwszy w modelu Camry dostępne są konfigurowalne cyfrowe zegary na wyświetlaczu o przekątnej 12,3 cala, a to pozwala na dostosowanie wyglądu tablicy wskaźników według własnego upodobania.

Dźwięk premium

 • Dla miłośników wyższej jakości dźwięku, Toyota Camry oferuje opcjonalny system premium audio JBL z dziewięcioma głośnikami zapewniający krystalicznie czysty dźwięk i głębokie basy.
Bezpieczeństwo z Toyota T-Mate
 • System ten jest bardziej zaawansowany w nowej Camry niż w poprzednich modelach. Jest on w stanie wykrywać potencjalne zagrożenia związane ze zderzeniem czołowym, a także monitorować ruch na dwóch pasach oraz pojazdy i rowerzystów nadjeżdżających z boku. W razie wykrycia ryzyka zderzenia, system ostrzega kierowcę i może automatycznie rozpocząć hamowanie aby uniknąć kolizji lub zmniejszyć jej skutki.
 • Toyota T-Mate stale monitoruje czy kierowca jest skupiony na prowadzeniu samochodu. System ten pomaga w utrzymaniu uwagi na drodze i może ostrzegać kierowcę w przypadku wykrycia oznak zmęczenia lub rozproszenia.
 • Nowa generacja Toyota Safety Sense w Toyota T-MATE zawiera szereg rozszerzonych i dodatkowych funkcji, które pomagają unikać kolizji w różnych scenariuszach drogowych. Obejmuje ona między innymi systemy takie jak adaptacyjny tempomat, system utrzymania pasa ruchu, czy automatyczne przełączanie świateł drogowych na mijania.
 • Toyota T-Mate korzysta także z nowego radaru i kamery, które zwiększają dokładność wykrywania obiektów i potencjalnych zagrożeń na drodze. Dzięki temu system jest w stanie lepiej reagować na zmieniające się warunki drogowe i zapewniać większe bezpieczeństwo.
 • System wspiera również kierowcę podczas manewrów skrętu poprzez monitorowanie ruchu na sąsiednich pasach oraz nadjeżdżających pojazdów i rowerzystów, co jest szczególnie przydatne w miejskich warunkach jazdy.

Sprawdź również: Toyota zmienia świat motoryzacji. Dwa nowe modele i nowe technologie baterii oraz tejemniczy FT-3e Concept

Nowa Toyota Camry to już coś więcej niż tylko samochód. To prawdziwa hybryda elegancji, nowoczesności i innowacyjnej technologii. Jej produkcja rozpocząć ma się w drugiej połowie 2024 roku i z pewnością Camry będzie gotowa na podbój rynku i serc jej miłośników.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share