Toyota Yaris Hybrid – lepsza moc, lepsze wyposażenie

toyota yaris hybrid

Toyota Yaris stał się pierwszym modelem w segmencie miejskich samochodów wyposażonym w hybrydowy napęd. Obecnie Toyota poszerza gamę Toyota Yaris Hybrid o nową hybrydę o większej mocy i dynamiczniejszych osiągach, łącząc elementy napędu piątej generacji z aktualnym systemem. Pojazd zyskał również udoskonalone systemy wspomagające kierowcę podczas jazdy i parkowania, takie jak Toyota T-Mate, wraz z najnowszą generacją Toyota Safety Sense. W Yarisie Hybrid debiutują również nowoczesne, cyfrowe zegary, a system multimedialny Toyota Smart Connect został wyposażony w większe ekrany. Dodatkowo, samochód może być obsługiwany za pomocą cyfrowego kluczyka.

Nowa skrzynia biegów, większy i mocniejszy silnik elektryczny oraz ulepszone oprogramowanie układu sterowania mocą (PCU) przyczyniły się do wzrostu mocy z 116KM/85kW do 130KM/96kW. Moment obrotowy również znacząco wzrósł z 141Nm do 185Nm.

Te zmiany mają pozytywny wpływ nie tylko na szybsze przyspieszanie od 0 do 100km/h, ale również na lepszą elastyczność samochodu, co jest istotne podczas manewrów wyprzedzania. Yaris Hybrid osiąga prędkość 0-100km/h pół sekundy szybciej w czasie 9,2 sekundy, a także krótszy czas przyspieszania od 80 do 120km/h – 7,5 ekundy.

Wersje GR SPORT i Premiere Edition będą teraz standardowo wyposażone w nowy hybrydowy napęd o nazwie Hybrid 130. Jednocześnie, dotychczasowy układ o mocy 116 KM będzie nadal oferowany w nowym modelu Yaris.


Nowa Toyota Yaris otrzyma ulepszone wyświetlacze przed kierowcą oraz system multimedialny z nowymi funkcjonalnościami. W zależności od wersji, cyfrowe zegary będą miały rozmiar 7 cali lub 12,3 cala, a ekran systemu multimedialnego będzie miał przekątną 9 lub 10,5 cala – są to największe wyświetlacze w tej klasie pojazdów.

Cyfrowe zegary prezentują najważniejsze informacje i wyświetlają wysokiej jakości grafiki, które są łatwe do odczytania w różnych warunkach oświetleniowych. Użytkownik będzie mógł dostosować układ i wygląd zegarów, wybierając jeden z czterech trybów: Smart, Casual, Sporty i Tough. Standardowa wersja Comfort będzie wyposażona w 7-calowy wyświetlacz, podczas gdy wersje Executive, GR SPORT i Premiere Edition otrzymają 12,3-calowy ekran.

Nowy Yaris będzie standardowo wyposażony w pakiet Toyota T-Mate, który obejmuje kompleksowy zestaw systemów bezpieczeństwa oraz wsparcia kierowcy podczas jazdy i parkowania. Funkcje tego pakietu zostały rozbudowane i usprawnione, w tym wprowadzono najnowszą generację Toyota Safety Sense.

Jedną z nowych funkcji Toyota Safety Sense jest tłumienie przyspieszenia, które automatycznie aktywuje się w sytuacjach zagrożenia zderzeniem z pojazdem poprzedzającym. Układ Proactive Driving Assist (PDA) pomaga uniknąć kolizji przy niskich prędkościach, a dodatkowo wspomaga kierowanie, rozpoznając zakręty i pomagając w płynnym manewrowaniu.

Pakiet Toyota T-Mate zawiera również opcjonalny układ Safe Exit Assist (SEA), który ostrzega przed otwarciem drzwi w przypadku ryzyka zderzenia z nadjeżdżającym pojazdem lub rowerzystą.

Wszystkie te zmiany mają na celu redukcję wypadków drogowych. Rezerwacje online nowego Yarisa rozpoczną się w lipcu.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share