Volkswagen ID.2all Concept

Marka Volkswagen kontynuuje historię sukcesu swoich samochodów kompaktowych w dobie mobilności elektrycznej i po raz pierwszy rzuca okiem na całkowicie elektrycznego Volkswagena kosztującego mniej niż 25 000 euro z samochodem koncepcyjnym ID.2all. Fakty wstępne: napęd na przednie koła, zasięg do 450 km, innowacyjne rozwiązania technologiczne, takie jak Travel Assist, IQ. LIGHT lub Electric Vehicle Route Planner i nowy język stylistyczny Volkswagena. Wersja produkcyjna będzie oparta na platformie MEB Entry i jest jednym z dziesięciu nowych modeli elektrycznych, które Volkswagen wprowadzi na rynek do 2026 roku.

Thomas Schäfer, dyrektor generalny Volkswagen Samochody Osobowe: “Przekształcamy firmę szybko i fundamentalnie – z wyraźnym celem uczynienia z Volkswagena prawdziwej marki miłości. ID.2all pokazuje, dokąd chcemy zabrać markę. Chcemy być blisko klienta i oferować topową technologię w połączeniu z fantastycznym designem. Wdrażamy transformację w szybkim tempie, aby zapewnić mobilność elektryczną masom. ”

Volkswagen zaprezentuje produkcyjną wersję ID.2all na rynek europejski w 2025 roku. Rozwój ID.2all opiera się na najnowszym etapie ewolucji platformy modułowego napędu elektrycznego (MEB). Kai Grünitz, członek zarządu marki odpowiedzialny za rozwój techniczny: “ID.2all będzie pierwszym pojazdem MEB z napędem na przednie koła. Wykorzystujemy dużą elastyczność oferowaną przez naszą modułową platformę napędu elektrycznego (MEB) i wyznaczymy nowe standardy w zakresie technologii i codziennej użyteczności dzięki platformie MEB Entry. ”

Dzięki ulepszonej platformie MEB Entry, ID.2all jest wyposażony w szczególnie wydajną technologię napędu, akumulatora i ładowania. Ma mocny elektryczny silnik napędowy o mocy 166 kW / 226 KM i będzie miał obliczony zasięg WLTP do 450 kilometrów.

Jednym z elementów tego nowego języka projektowania jest konstrukcja słupka C opracowana dla pierwszego Golfa. ID.2all jest pierwszym Volkswagenem z nową interpretacją tego podpisu. Inne cechy konstrukcyjne samochodu koncepcyjnego obejmują nadwozie z wyraźną i mocną postawą na kołach, przyjazną twarz, dużą porcję dynamiki i ponadczasową elegancję.

Wnętrze ma również przejrzysty design i charakteryzuje się wysokiej jakości wyglądem, intuicyjnym systemem informacyjno-rozrywkowym z klasyczną regulacją głośności i oddzielnym blokiem klimatyzacji. Pojemność bagażnika wynosi 490-1 330 litrów, co przewyższa wartość pojazdów wyższych klas.

Produkcyjna wersja ID.2all jest jednym z dziesięciu nowych modeli elektrycznych, które zostaną wprowadzone przez Volkswagena na rynek do 2026 roku.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały netcarshow

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share