Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Volkswagen ID.4 w odświeżonej wersji

Jak podaje niemieckie źródło Auto Bild utrzymuje, Volkswagen ID.4 już w przyszłym roku zostanie poddany odświeżeniu pod względem technologicznym, a w następnym roku przejdzie facelifting wizualny. Najprawdopodobniej potwierdza się jedna z najważniejszych informacji dotyczących modeli ID. VW zaprzestanie stosowania powszechnej dziś baterii 82kWh (77kWh).

Technologiczne zmiany w VW ID.4 mają pojawić się w 2024 roku, jak dowiedziało się Auto Bild. Wiele wskazuje na to, że samochód otrzyma nowy silnik AP550 połączony z nową baterią o pojemności 84kWh, czyli około 80kWh netto. Silnik AP550 ma maksymalnie 210kW/286KM mocy i 550Nm momentu obrotowego.

Z modelu VW ID. Buzz obecny zespół napędowy z silnikiem 150kW i właśnie obecnie używaną baterią 82kWh ma zniknąć w pierwszym kwartale 2024 roku. W ID.4 sytuacja może być podobna. Jeśli informacje się potwierdzą, VW może wprowadzić do oferty ID.4 o mniejszej mocy, którą będzie można zwiększyć wybierając dodatkowo płatny odpowiedni pakiet.

W połowie 2025 roku natomiast ma dojść do odświeżenia wizualnego ID.4. Z atrapy chłodnicy zniknąć mają wieloboki, samochód będzie miał więcej gładkich powierzchni, ale jak wynika z informacji niemieckiego dziennika, nie należy się spodziewać aż tak daleko idącej metamorfozy, jak miało to miejsce w przypadku VW ID.3. Linia stylistyczna ID.4 utrzyma swój charakter, zyska nieznaczne udoskonalenia znane z nowego VW ID.7, w tym nowy wyświetlacz centralny. Wewnętrzne źródła mówią się, że VW ID.4 ma dostać nowy 12-calowy ekran dotykowy systemu informacyjno-rozrywkowego, podobnie jak niedawno zaprezentowany ID.7. Ma on trafić do wyposażenia już w przyszłym roku. Pod nim znajdą się podświetlane suwaki dotykowe do obsługi klimatyzacji. Przyszli klienci nie muszą zatem czekać na kompleksowy facelifting, aby skorzystać z nowych rozwiązań wprowadzonych do ID.4.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share