Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Volkswagen ID.5 – elektryczne coupe

Volkswagen ID.5 to elektryczny SUV w stylu coupe. Jego podstawę stanowi model ID.4, ale elegancki wygląd został zaprojektowany tak, aby spodobać się bardziej świadomym mody klientom, którzy chętnie zapłacą więcej, aby wyróżnić się z tłumu bardziej przyciągającym wzrok samochodem.

Volkswagena został skonstruowany na na nowej platformie MEB, tak jak inne modele serii ID. ID.5 ma około 460cm długości, 185cm szerokości i 161cm wysokości.

Samochód posiada sportowy, dynamiczny design i wyjątkową aerodynamikę. ID.5 i sportowy ID.5 GTX z napędem na dwa silniki na wszystkie koła to nowe to topowe modele w rodzinie ID niemieckiego producenta..

Od pierwszego spojrzenia nowy ID.5 zachwyca swoimi światłami w technologii IQ.LIGHT. Zastosowana matrycowa technologia umożliwia jazdę z włączonymi na stałe światłami drogowymi bez oślepiania innych uczestników ruchu. Wkomponowany ładny pas diod rozciąga się między reflektorami Matrix LED, a logo Volkswagena.

Z tyłu smaczku dodaje zintegrowany spojler w szeroko otwieranej, aerodynamicznie ukształtowanej klapie bagażnika. Charakterystyczna technologia LED widoczna jest również z tyłu. Tylne lampy również połączone są efektownym pasem świetlnym.

Nowy ID.5 oferowany jest wyłącznie z baterią o pojemności 77 kWh, która zapewnia zasięg do 536 kilometrów. Maksymalizację dostępnego zasięgu możemy zapewnić poprzez intensywne odzyskiwanie energii podczas hamowania czy tryb Eco. Czas ładowania baterii ID.5 od 5% do 80% trwa mniej niż pół godziny przy podłączeniu samochodu do szybkiej ładowarki o mocy 100kW.

Elektryczny silnik zastosowany w ID.5 generuje w zależności od wariantu mocy 174KM, 204KM lub 299 KM w wersji GTX. Prędkość maksymalna dla dwóch pierwszych wariantów wynosi 160km/h a samochód możemy rozpędzić od 0 do 100km/h w 10,4 lub 8,4 sekundy. ID.5 GTX przyspiesza do 100km/h w 6,3 sekundy i pojedzie maksymalnie 180km/h.

Volkswagen zastosował w ID.5 nowe oprogramowanie ID. Software 3.0, które zawiera różne ulepszenia, w tym naturalne sterowanie głosowe (“Hello ID”) a także pozwala przechowywać zebrane informacje w chmurze.

Dzięki modelom ID.5 i ID.5 GTX Volkswagen wkracza w zupełnie nowy segment rynku i tym samym rozwija swoją elektryczną ofensywę we wszystkich klasach pojazdów.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share