Volkswagen ID.7 GTX – limuzyna z większą mocą

Volkswagen niedawno przedstawił swoją pierwszą, w pełni elektryczną limuzynę Volkswagen ID.7. Pod koniec lata na całym świecie zostanie wprowadzona odmiana GTX, będąca najbardziej dynamiczną wersją tego modelu. ID.7 GTX będzie wyposażony w dwusilnikowy układ napędowy i napęd na wszystkie koła najnowszej generacji, a także będzie cechował się licznymi wyróżniającymi elementami stylistycznymi. Ta limuzyna, stworzona z myślą o długich podróżach, będzie też oferować sportowe wrażenia z jazdy. Nowy model zostanie zaprezentowany na targach IAA Mobility w Monachium, które odbędą się od 5 do 10 września 2023 roku.

GTX w kolorach czarny i czerwony to cechy, które będą charakterystyczne dla najmocniejszej wersji modelu ID.7. Wnętrze GTX zostanie wzbogacone o kontrastowe, czerwone przeszycia na fotelach, desce rozdzielczej oraz drzwiach, co będzie wyróżniać tę wersję od innych. Z kolei na zewnątrz auto będzie wyposażone w błyszczące, czarne elementy typowe dla gamy Volkswagenów ID. GTX. Dach zawsze będzie lakierowany na czarno, co w połączeniu z przyciemnionymi szybami nada elegancki i atrakcyjny wygląd samochodowi.

W ID.7 GTX najważniejsze to przyjemność z jazdy. Tak jak w poprzednich modelach GTX – ID.4 i ID.5, dwusilnikowy napęd na wszystkie koła w ID.7 GTX jest zarządzany przez inteligentny system sterowania. Oprogramowanie specjalnie opracowane dla tych modeli Volkswagena ma na celu osiągnięcie optymalnej wydajności i osiągów, a także właściwości jezdnych. System sterowania nie tylko obsługuje napęd, ale także układy hamulcowy, kierowniczy i zawieszenia, dostosowując ich ustawienia do wybranego profilu jazdy. Układ jezdny i kierowniczy został ulepszony w porównaniu z innymi modelami z platformy MEB, a możliwość wyboru profilu jazdy pozwala na dostosowanie ustawień do upodobań kierowcy, aby uzyskać komfort lub bardziej sportowy charakter. ID.7 GTX potwierdza swoją pozycję jako flagowy model rodziny ID.

Volkswagen oferuje sportowe modele GTX w linii produktów od dwóch lat. Te samochody łączą w sobie zrównoważony rozwój samochodów elektrycznych z charakterem sportowym. Ich dynamiczny design dodatkowo podkreśla szczególny charakter GTX, co ułatwia ich rozpoznanie.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share