Volkswagen Touareg – większy komfort i nowe technologie

Volkswagen przeprowadził aktualizację trzeciej generacji swojego modelu jakim jest Volkswagen Touareg, wprowadzając liczne udoskonalenia. Zmiany obejmują modyfikacje w zawieszeniu oraz koncepcji obsługi tego pełnowymiarowego SUV-a, a także ulepszenia w stylizacji przedniej i tylnej części nadwozia. Warto zwrócić uwagę na nowe reflektory matrycowe HD LED Matrix z przodu oraz tylne światła LED, które są połączone pasem świetlnym z podświetlanym logo Volkswagena.

Nowy system oświetlenia.
Nowe opcjonalne reflektory matrycowe HD LED Matrix mają dużą zaletę – światła drogowe mogą pozostać włączone poza obszarem zabudowanym. Dzięki interaktywnym reflektorom, odpowiednie diody są wygaszane, aby nie oślepiać innych kierowców. Ten system działa precyzyjniej niż kiedykolwiek wcześniej w samochodach marki Volkswagen.

Wyostrzone linie nadwozia.
Nowy SUV Volkswagena można łatwo rozpoznać po odświeżonym wyglądzie przedniej i tylnej części nadwozia. Przód został poddany zmianom, obejmującym nową osłonę chłodnicy, reflektory oraz zderzak. Również tylna część nadwozia zyskała bardziej dynamiczny wygląd – pomiędzy lampami umieszczono czerwony pasek LED z podświetlanym logo Volkswagena. Ten szczegół debiutuje w Europie w nowym modelu Touarega, wcześniej stosowany na rynkach takich jak Chiny i USA.

Zmodernizowane wnętrze.
Touareg standardowo jest wyposażony w Innovision Cockpit – połączenie cyfrowych wskaźników oraz zaawansowanego systemu rozrywki Discover Pro Max. W nowym modelu wprowadzono optymalizację różnych funkcji Innovision Cockpit, takich jak nawigacja z wyświetlaniem pasa ruchu oraz mapy HD o wysokiej rozdzielczości. System sterowania głosowego w Touaregu został znacząco udoskonalony, a integracja aplikacji za pomocą smartfona i App Connect (Apple CarPlay, Android Auto) jest teraz możliwa również bezprzewodowo. Volkswagen dokonał również modyfikacji przycisków i pokrętła do regulacji głośności w konsoli środkowej – teraz posiadają one wykończenie o wysokim połysku w czarnym kolorze. Ponadto, przeprojektowano podświetlane listwy w desce rozdzielczej i dodano emblemat Touarega.

Wydajne systemy wspomagania jazdy.
Touareg jest standardowo wyposażony w wiele systemów zwiększających wygodę i wspomagających kierowcę. Ponadto szeroka gama systemów jest dostępna za dopłatą. Wśród nich znajdują się między innymi:
– travel Assist (działający do prędkości maksymalnej)
– park Assist Pro ze zdalnym sterowaniem (system automatycznego wjeżdżania i wyjeżdżania z miejsc parkingowych, kierowca może kontrolować procedurę parkowania z zewnątrz pojazdu)
– trailer Assist (wspomaganie manewrowania z przyczepą)
– night Vision (pomoc podczas jazdy nocą)

Pod maską – silnik benzynowy, wysokoprężny lub hybryda plug-in.
Nowa seria Touarega będzie dostępna w pięciu wersjach silnikowych. Oprócz turbodoładowanego silnika benzynowego, będą do wyboru dwa turbodiesle oraz dwie hybrydy plug-in. Wszystkie jednostki będą standardowo wyposażone w 8-biegową automatyczną skrzynię biegów i napęd na wszystkie koła 4MOTION.

Wyposażenie.
Wybór wersji wyposażenia będzie obejmował modele Touareg, Elegance i R-Line. Na szczycie gamy znajduje się sportowy i elegancki Touareg R eHybrid, opracowany przez dział Volkswagen R.

Touareg R eHybrid.
Touareg R eHybrid to najsilniejsza wersja Touarega, będąca flagowym modelem marki Volkswagen. Posiada zespół napędowy o łącznej mocy 462 KM. Najnowsza generacja modelu Touareg R kontynuuje długą tradycję zaawansowanych technologicznie rozwiązań i bogatego wyposażenia, które zostały opracowane przez specjalistów z działu Volkswagen R.

Standardowe wyposażenie tego nowego modelu obejmuje:
– lakierowane na niebiesko zaciski hamulcowe ze srebrnym logo R
– logo R wyświetlane z lusterek zewnętrznych na podłożu
– niebieskie, kontrastowe przeszycia we wnętrzu
– skórzana tapicerka Vienna (opcjonalnie Puglia)
– 20-calowe felgi aluminiowe Braga
– listwy na progach z podświetlanym logo R
– obudowa kluczyka pokryta skórą z logo R
– odsuwany i uchylany szklany dach
– czterostrefowa automatyczna klimatyzacja

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share