Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Volkswagen chce zrewolucjonizować świat motoryzacji z ChatGPT. Co to znaczy? Przełom 2024 roku

Volkswagen ChatGPT CES 2024

Marka Volkswagen zawsze była pionierem innowacji technologicznych. W tym roku, na targach CES 2024 Volkswagen zaprezentował coś, co może całkowicie zmienić sposób w jaki komunikujemy się z naszymi samochodami. Niemiecki producent ogłosił integrację sztucznej inteligencji ChatGPT z ich systemem asystenta głosowego IDA. To oznacza, że już od drugiego kwartału 2024 roku wiele modeli produkowanych przez markę Volkswagen będzie standardowo wyposażonych w tę zaawansowaną technologię.

W jakich modelach zobaczymy ChatGPT i jakie on daje możliwości?

ChatGPT zostanie zintegrowany z najnowszą generacją systemu infotainment Volkswagena w takich modelach jak ID.7, ID.4, ID.5, ID.3, w nowym Tiguanie, w nowym Passacie oraz w nowym Golfie. Dzięki współpracy z firmą Cerence Chat Pro, projekt ChatGPT umożliwi użytkownikom kontrolowanie systemu samochodowego, nawigacji, klimatyzacji oraz będzie odpowiadać na ogólne pytania. Co więcej, AI będzie w stanie dostarczyć dodatkowych informacji, tym samym wzbogacając rozmowę w danym języku. A wszystko to ma odbywać się bez użycia rąk.

Czytaj również: Volkswagen Golf 8 generacji już niebawem. Pierwsze oficjalne zdjęcie

Co z bezpieczeństwem i prywatnością?

Volkswagen podkreśla, że ChatGPT nie uzyska dostępu do danych pojazdu. Pytania i odpowiedzi będą natychmiast usuwane, aby zapewnić najwyższy możliwy poziom ochrony danych. Wszystko to dzięki Cerence Chat Pro, który wykorzystuje wiele źródeł w tym ChatGPT tak, aby umożliwić IDA dostarczanie dokładnych i trafnych odpowiedzi na niemal każde zapytanie.

Volkswagen – Współpraca motoryzacyjna z firmą Cerence

Stefan Ortmanns z CEO Cerence wyraził dumę z długotrwałej współpracy z Volkswagenem w zakresie oferowania innowacji wykorzystujących generatywną sztuczną inteligencję i różne modele językowe. Cerence Chat Pro zapewnia Volkswagenowi integrację ChatGPT na poziomie motoryzacyjnym, oferując przy tym elastyczność, dostosowanie i łatwość wdrożenia, a jednocześnie priorytetowo traktując bezpieczeństwo i użytkowanie dla kierowców.

Sprawdź także: Idealny samochód dla 5 osobowej rodziny? Wybór padł na Volkswagen Tiguan

Volkswagen idąc z duchem czasu wprowadza rewolucyjną zmianę w zakresie komunikacji między kierowcą a samochodem. To kolejny duży krok w kierunku przyszłości motoryzacji, gdzie technologia sztucznej inteligencji staje się nieodłącznym elementem naszych doświadczeń za kierownicą. Ale czy wpuszczenie AI do naszych samochodów to dobre rozwiązanie? Czas pokaże.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share