Volvo EX30 – nowy model Szwedów

Nowe EX30 to kolejny elektryczny SUV który zostanie wprowadzony do gamy producenta. Najprawdopodobniej będzie to miejski samochód segmentu B.

Volvo EX30 ma być mniejszym bratem XC40 i będzie produkowany w Chinach, a na rynek ma trafić na zasadzie abonamentu, sprzedaży online przez subskrypcję z z minimum trzymiesięcznym zobowiązaniem.
To znaczy że nie będziemy właścicielem samochodu, a zapłacimy za niego miesięczną opłatę, co powinno pomóc obniżyć koszty.

Producent póki co nie podaje żadnych istotnych informacji na temat tego samochodu, zasięg ma wynosić ok 300 kilometrów i ma być to najtańszy elektryczny samochód Volvo Cars.
Jeśli chodzi o wykonanie wnętrza, należy się spodziewać skandynawskiego wykonania bazującego na funkcjonalności. Volvo może tu wykorzystywać materiały pochodzące z recyklingu a następną kluczową cechą może być zestaw cyfrowych wskaźników które będziemy mogli sami skonfigurować. Najprawdopodobniej będą one wielkości 12,3 cala. Cały system EX30 oparty z pewnością zostanie na systemie operacyjnym Android Automotive i powinny się w nim znajdować wszystkie aplikacje i usługi Google.

Ma on zostać wprowadzony na rynek w drugiej połowie 2023 roku i być konkurentem między innymi Mercedesa EQA. Oferta skierowana ma być dla najmłodszych kierowców.
Czy tak się stanie? Zobaczymy w przyszłym roku.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta i latestcarnews

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowe BMW serii 1?

Prototypy BMW serii 1, które niedawno zaskoczyły europejskie drogi, byłyby w rzeczywistości  najprawdopodobniej prototypami należącymi do zupełnie nowej…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share