Volvo EX90 Excellence – najwyższy styl i komfort

Nowe Volvo EX90, które zaprezentowaliśmy pod koniec ubiegłego roku, stanowi mocny wkład w naszą transformację w kierunku stania się marką samochodów elektrycznych do 2030 roku.

Nasze nowe Volvo EX90 Excellence to już wyjątkowy samochód, który stał się jeszcze bardziej wyjątkowy. Zaprezentowany dziś w Szanghaju, ten limitowany i topowy wariant Volvo EX90 przenosi wrażenia premium na wyższy poziom.

Volvo EX90 Excellence jest idealnym towarzyszem, jeśli wolisz odpocząć na tylnych siedzeniach niż prowadzić się samemu, dzięki czemu możesz poświęcić trochę więcej czasu. Niezależnie od tego, czy lepiej pasuje do Twojego napiętego harmonogramu, czy po prostu dlatego, że chcesz, EX90 Excellence pozwala podróżować w najlepszym, pierwszorzędnym stylu i komforcie.

Z zewnątrz Volvo EX90 Excellence przechodzi kilka drobnych poprawek w porównaniu do siedmiomiejscowego rodzeństwa, nadając mu jeszcze bardziej pewny siebie i wysublimowany wygląd. Być może zauważysz dwukolorową kolorystykę lub specjalnie zaprojektowane 22-calowe kute felgi, zoptymalizowane pod kątem aerodynamiki, wyższej wytrzymałości i lepszego prowadzenia. Ogólnie rzecz biorąc, opiera się na pięknym Volvo EX90, które ujawniliśmy światu pod koniec zeszłego roku.

Wejdź jednak do środka i tu nastąpi prawdziwa zmiana. Oczywiście usunęliśmy siedzenia z tylnego rzędu i zastąpiliśmy je dwoma indywidualnymi siedzeniami, wyposażonymi w wygodne miękkie poduszki.

Gdy upewnimy się, że będziesz siedzieć w wyjątkowym komforcie w drugim rzędzie, jeszcze bardziej zwiększamy poziom wygody. Pomiędzy dwoma siedzeniami wbudowaliśmy lodówkę, w której można przechowywać dużą butelkę, co pozwala w każdej chwili ugasić pragnienie zimnym napojem.

Następnie, przesuwając palcami po tym pięknym kawałku naturalnego drewna w konsoli środkowej, znajdziesz starannie wbudowany panel dotykowy z komfortową kontrolą. Tutaj masz dostęp do elementów sterujących ogrzewaniem fotela (wybierz jeden z trzech poziomów) i funkcją masażu (pięć różnych poziomów).

Do tej pory zauważyłeś również duży kryształ Orrefors w konsoli środkowej. Jest to mikroprzełącznik, który steruje dozownikiem zapachów, obsługując do trzech różnych zapachów. To zmysłowe doznanie jest wzmacniane przez odpowiednie nastrojowe oświetlenie wokół kabiny, którego kulminacją jest relaksujące doświadczenie w Twoim Volvo EX90 Excellence.

Pod względem materiałowym EX90 Excellence jest wyposażony w dopasowaną mieszankę wełny lub tapicerkę Nordico. Stworzony z tekstyliów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak butelki PET i materiał pochodzenia biologicznego z lasów w Szwecji i Finlandii, Nordico jest postępowym i zaawansowanym materiałem.

Mieszanka wełny składa się z tkaniny certyfikowanej zgodnie z surowymi standardami zrównoważonego rozwoju w zakresie dobrostanu zwierząt, kwestii środowiskowych i społecznych.

Podstawowy system – oparty na samochodowej platformie obliczeniowej NVIDIA DRIVE® z układami Xavier i Orin, platformami Snapdragon® Cockpit firmy Qualcomm Technologies, Inc. oraz własnym oprogramowaniem opracowanym przez inżynierów Volvo – obsługuje kluczowe funkcje wewnątrz samochodu, od bezpieczeństwa i infotainment po zarządzanie akumulatorem. Efektem końcowym jest bardziej responsywne i przyjemne doświadczenie wewnątrz samochodu.

Twoje Volvo EX90 Excellence nie będzie tylko nowym samochodem, będzie to wysoce zaawansowany komputer na kołach. Co więcej, podobnie jak smartfon lub laptop, EX90 Excellence został zaprojektowany tak, aby z czasem stawał się coraz lepszy, dzięki regularnym aktualizacjom oprogramowania bezprzewodowo.

14,5-calowy ekran centralny jest bramą do bardzo intuicyjnego systemu informacyjno-rozrywkowego, a dzięki standardowemu połączeniu 5G, jeśli jest dostępne, instalacja potrzebnych aplikacji na ekranie głównym nigdy nie była łatwiejsza.

Możesz także przesyłać strumieniowo ulubioną muzykę i podcasty za pośrednictwem nowego systemu audio Bowers & Wilkins High Fidelity, wyposażonego w Dolby Atmos jako pierwszy model Volvo, który oferuje niezrównane wrażenia dźwięku przestrzennego 3D. System został specjalnie dostrojony do czteromiejscowej konfiguracji wnętrza EX90 Excellence, a głośniki zintegrowane z zagłówkiem dodatkowo zwiększają wciągające wrażenia dźwiękowe.

Dzięki dwóm silnikom elektrycznym i napędowi na wszystkie koła, EX90 Excellence oferuje płynną jazdę i zasięg do 650 kilometrów w cyklu jazdy CLTC na jednym ładowaniu.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share