Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Zakopianka z kolejnym ważnym węzłem. Rewolucja w Krzyszkowicach w 22 miesiące

Zakopianka w 22 miesiące

Mamy dla Was ważne informacje prosto z serca Małopolski, gdzie Zakopianka rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii. Dokładniej mówiąc zaczną się prace przy budowie nowego węzła w Krzyszkowicach. To z pewnością będzie znacząca zmiana dla lokalnych mieszkańców oraz podróżujących tą trasą, a także kolejny krok w modernizacji polskiej infrastruktury drogowej.

Znamy wykonawcę tego projektu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie ogłosiła, że wykonawcą tego ambitnego projektu będzie firma Nowak-Mosty, z całość inwestycji oszacowano na imponującą kwotę 91,1 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem a żadne odwołania nie wpłyną to umowa z wykonawcą zostanie podpisana na przełomie lutego i marca.

Zakopianka w budowie, a kiedy pojedziemy nowym odcinkiem?

Co ciekawe, cały projekt ma zostać zrealizowany w ciągu 2 lat. Biorąc pod uwagę 18-miesięczny okres budowy oraz dodatkowe 3-miesięczne przerwy zimowe to jest bardzo ambitny cel. Ale biorąc pod uwagę znaczenie tej inwestycji oraz całości Zakopianki, każdy dzień prac jest na wagę złota.

Czytaj także: Droga krajowa DK74 w województwie lubelskim zostanie rozbudowana. Ważny odcinek między ekspresówkami S19 i S17

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Nowy węzeł w Krzyszkowicach ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dzięki niemu mieszkańcy będą mogli bezpiecznie wjeżdżać na Zakopiankę w kierunku Krakowa i Myślenic. Kluczowym elementem będzie także tunel pod drogą krajową nr 7, który będzie wyposażony również w chodnik dla pieszych. To rozwiązanie ma zdecydowanie poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie, gdzie w latach 2017-2021 doszło do 45 kolizji drogowych i 18 wypadków.

Węzeł w Krzyszkowicach to kolejny rozdział w bezpiecznej infrastrukturze drogowej w Polsce. Jego budowa nie tylko ułatwi życie lokalnym mieszkańcom, ale także przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na jednej z najbardziej ruchliwych tras w kraju. A bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe GDDKiA

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowa Cupra Leon 2024

Cupra Leon, więc także Seat Leon zostanie poddany odświeżeniu w połowie cyklu produkcyjnego obecnej wersji. Nastąpi to między…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share