Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Zamaskowany nowy MG HS 2025 zauważony w Australii. W sprzedaży jeszcze w tym roku

Nowy MG HS 2025

Nowy MG HS 2025 został zauważony w Australii. Bazuje on na średniej wielkości SUV-ie sprzedawanym przez macierzystą firmę czyli SAIC, a chodzi o model Roewe RX5. Lokalną premierę nowego modelu HS zaplanowano na koniec tego roku. Nowy MG HS z pewnością pojawi się w Europie w 2025 roku.

Poważna konkurencja dla Toyota RAV4, Mazda CX-5 i Hyundai Tucson

Nadchodzący rywal Toyoty RAV4, Mazdy CX-5 i Hyundaia Tucson od marki MG został sfotografowany w Australii, na krótko przed debiutem w lokalnych salonach, który jest planowany pod koniec tego roku. W odróżnieniu od swojego poprzednika, nowy HS sfotografowany podczas testów w Sydney, nie jest w pełni autorskim projektem MG, lecz zmodyfikowaną wersją Roewe RX5, SUV-a sprzedawanego przez macierzystą firmę MG – SAIC.

Planowany debiut w drugiej połowie 2024 roku

Nowy HS ma trafić do australijskich salonów w drugiej połowie 2024 roku, mniej niż pięć lat po tym, jak obecny model zadebiutował na lokalnym rynku. Zdjęcia patentowe nowego MG HS pojawiły się po raz pierwszy pod koniec ubiegłego roku jako eHS, co sugerowało, że może to być samochód elektryczny. To byłby obiecany następca modelu Marvel R sprzedawanego na rynkach europejskich z kierownicą po lewej stronie.

Sprawdź też: Nowe MG3 Hybrid+ 2024 coraz mniej chińskie. Zaskakuje napędem i wyposażeniem

Nowe MG HS 2025 zasilane układami hybrydowymi

Później okazało się, że oznaczenie ‘eHS’ odnosi się do wersji plug-in hybrid, która ma być oferowana w Australii obok tradycyjnego silnika benzynowego, podobnie jak w obecnym modelu. Raport brytyjskiej publikacji Auto Express sugeruje, że konwencjonalna hybryda, która nie wymaga podłączania do prądu, może zostać dodana do oferty na rynkach zagranicznych, w tym na rynek europejski, w 2025 roku.

Marka zrezygnowała z liftingu na rzecz nowego modelu

Plany dotyczące liftingu obecnego modelu MG HS, któr pierwotnie planowane były na drugą połowę 2023 roku, a następnie przesunięte na 2024 rok, zostały ostatecznie anulowane na rzecz zupełnie nowego modelu. Pozostaje pytanie, czy nowy MG HS będzie w stanie zbliżyć się do ceny wyjściowej dzisiejszego modelu, która po wejściu na nasz Polski rynek jest naprawdę dobra.

Samochód większy i bardziej zaawansowany technologicznie

Model RX5, na którym opiera się nowy SUV MG, jest o około 80 mm dłuższy i 15 mm szerszy niż dzisiaj sprzedawane MG HS, oraz o około pięć centymetrów dłuższy i szerszy niż Toyota RAV4. Zdjęcia szpiegowskie pokazują, że wersja nowego MG HS ma nowy przedni zderzak, który jest podobny do nowych modeli MG 3 i ZS. Testowany nowy model HS w Australii ma tradycyjne klamki drzwi, zamiast wysuwanych elementów zastosowanych w modelu RX5.

Nowe MG HS 2025 to zupełnie nowe wnętrze i zastosowana technologia

Na rodzimym rynku Roewe RX5 posiada panoramiczny 27-calowy ekran wskaźników i systemu infotainment w najwyższych wersjach, jednak nie wiadomo, czy nowe MG otrzyma taki sam czy inny wystrój wnętrza. MG HS prawdopodobnie będzie korzystać z turbodoładowanego czterocylindrowego silnika benzynowego o pojemności 1,5 litra, dostępnego jako wersja tradycyjna lub w wersji z napędem hybrydowym plug-in.

Ta wersja benzynowa rozwija moc 138 kW/300 Nm w porównaniu do dzisiejszego modelu o mocy 119 kW/250 Nm. Układ hybrydowy plug-in hybrid (PHEV) dodaje elektryczny silnik o mocy 180 kW/270 Nm i akumulator o pojemności 12,3 kWh. Roewe twierdzi, że łączny moment obrotowy wynosi 570 Nm i oferuje zasięg elektryczny wynoszący 61 kilometrów.

Czytaj również: Nowy MG HS. Duży rodzinny SUV – 3 wersje wyposażenia, ceny

Nowy MG HS zapowiada się jako interesująca propozycja w segmencie SUV-ów średniej wielkości. Z większymi wymiarami, zaawansowaną technologią wnętrza i różnymi opcjami napędu, może on zdecydowanie stać się poważnym konkurentem dla uznanych modeli jak Toyota RAV4 czy Mazda CX.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały prasowe magazynu Drive

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share