Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Alfa Romeo Giulia i Stelvio „Quadrifoglio 100 th Anniversario”

Alfa Romeo Giulia i Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio
Alfa Romeo Giulia i Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Zdjęcie: materiały prasowe producenta

Alfa Romeo oddaje hołd legendzie Quadrifoglio: 100 ekskluzywnych samochodów i obchody w miejscu, gdzie rozpoczęła się cała historia – na Sycylii, w miejscach rozgrywania się rajdu Targa Florio. 15 kwietnia 2023 roku minie 100 lat od momentu, gdy symbol Quadrifoglio Alfy Romeo zadebiutował na wyścigowej wersji modelu RL podczas XIV edycji Targa Florio.

To właśnie w tę wyjątkową rocznicę Alfa Romeo prezentuje nowe Giulię i Stelvio Quadrifoglio w ekskluzywnej, jubileuszowej edycji „Quadrifoglio 100th Anniversario”. Ta limitowana do zaledwie 100 sztuk (zarówno w przypadku Giulii, jak i Stelvio) seria specjalna jest wynikiem stuletnich badań nad doskonałością techniczną, prowadzonych w samochodach wyścigowych oraz tych produkowanych seryjnie. Kultowy charakter, czystość techniczna i technologia łączą się ze sobą, plasując te samochody na szczycie swoich segmentów, a to za sprawą wzorcowych w swojej klasie właściwości jezdnych i stosunku mocy do masy, zapewniających bezpośrednie i wciągające, jedyne w swoim rodzaju wrażenia z jazdy Alfą Romeo. W edycji tej pojawia się wiele nowości: jubileuszowe logotypy, ekskluzywne elementy stylistyczne i wiele technologii dzięki matrycowym reflektorom adaptacyjnym full LED i nowemu cyfrowemu zestawowi wskaźników o „teleskopowej” konstrukcji.

Limitowana edycja Giulia i Stelvio „Quadrifoglio 100th Anniversario” jest rezultatem stuletnich badań prowadzących do uzyskania doskonałych rozwiązań technicznych, które zastosowano w samochodach wyścigowych i modelach produkcji seryjnej. Moc silnika V6 zwiększono do 520 KM (dla rynków Europy, Wielkiej Brytanii i Chin), a silnik połączono z samoblokującym, mechanicznym mechanizmem różnicowym, systemem, który debiutuje w tej serii specjalnej. Jest to ważne rozwiązanie techniczne, które dzięki specyficznemu tuningowi zaczerpniętemu z doświadczeń projektowych Giulii GTA, uwydatnia zwinność i sportowy charakter samochodu, poprawia trakcję i optymalizuje przeniesienie momentu obrotowego oraz zwiększa stabilność, zwinność i prędkość na zakrętach.

Nadwozie wyróżnia się przyciągającą wzrok linią i charakterem. Główną zmianą w nadwoziu Alfy Romeo Giulii i Stelvio stanowią matrycowe reflektory, charakterystyczne teraz dla całej gamy. Są to reflektory adaptacyjne „3+3” z nową matrycą Full-LED, które automatycznie dostosowują wiązkę światła do sytuacji na drodze dla optymalnego oświetlenia w każdych warunkach, gwarantując oszczędność energii, znaczną poprawę bezpieczeństwa i mniejsze zmęczenie oczu. Oksydowane, 5-otworowe sportowe felgi – 19” w modelu Giulia i 21” dla Stelvio – są dostępne z nowymi, ekskluzywnymi zaciskami hamulcowymi w kolorze złotym. Ten sam szlachetny odcień wyróżnia jubileuszowy emblemat przygotowany z okazji 100-lecia legendarnego symbolu Quadrifoglio, umieszczony na bocznych przednich nadkolach w obu modelach. Wyjątkowy, sportowy charakter podkreślają dodatkowo, zarówno w przypadku Giulii, jak i Stelvio, osłona chłodnicy i obudowy lusterek zewnętrznych wykonane z włókna węglowego. Klienci mają do wyboru trzy kolory nadwozia: czerwony Rosso Etna, zielony Verde Montreal i czarny Nero Vulcano.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share