Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

System BMS od LG Innotek na CES 2024. Rewolucja bezprzewodowego zarządzania bateriami w samochodach elektrycznych

moduł łączności BMS

LG Innotek czyli część południowokoreańskiego konglomeratu LG, ogłosiła właśnie rozwój bezprzewodowego systemu zarządzania bateriami BMS dla pojazdów (EV). Technologia ta ma zdecydowanie poprawić wydajność baterii stosowanych do napędu samochodów elektrycznych. To innowacyjne rozwiązanie zostanie zaprezentowane na Consumer Electronics Show (CES 2024) w Las Vegas, które odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Co oferuje bezprzewodowy system BMS?

Bezprzewodowa technologia BMS LG Innotek to prawdziwa zmiana o 180 stopni w branży EV. System eliminuje potrzebę stosowania ogromnej ilości kabli i połączeń, co pozwala na redukcję wagi do 90 kilogramów takiej baterii i zwolnienia do 15% przestrzeni w jej obszarze. Miejsce to może być wykorzystane na dodatkową pojemność baterii, jeśli tylko zajdzie taka konieczność.

Użyteczna technologia praktycznie wszędzie

Sam system jest kompatybilny z większością chipów stosowanych w komunikacji urządzeń, a wysoka dostępność napięcia (do 800V) umożliwia szybsze naładowanie baterii. System jest wyposażony w moduł komunikacji radiowej (RF), który po raz pierwszy łączy w jedną całość kluczowe komponenty takie jak chip oraz antenę RF do bezprzewodowej łączności.

Czytaj także: Honda na CES 2024. Prezentacja nowej wizji samochodów elektrycznych

Większa niezawodność i prostszy montaż

Kluczową zaletą bezprzewodowego systemu BMS jest poprawa niezawodności. Ze względu na duże wibracje w tym obszarze, często dochodziło do awarii złączy. Teraz, dzięki połączeniu bezprzewodowemu, problem został wyeliminowany. Uproszcza to również sam montaż pakietu baterii, co umożliwia jego większą automatyzację.

Masowa produkcja urządzeń z systemem BMS ma rozpocząć się w 2024 roku, a ich roczna sprzedaż ma dać zysk firmie na poziomi 1 miliarda dolarów do roku 2028.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share