Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

BMW 4 Coupe i BMW 4 Cabrio zaprezentowane. Globalna premiera już za misiąc

BMW 4 Coupe BMW 4 Cabrio

Nowe BMW 4 Coupe i Cabrio zostały właśnie zaprezentowane przez niemieckiego producenta. Są one kwintesencją sportowej elegancji, zaawansowanej technologii i dynamicznej jazdy. Te dwa modele swojego rodzaju ewolucję, która jeszcze bardziej podkreśla ich sportowy charakter i ekskluzywny styl. Każdy detal tych modeli został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wyjątkowych wrażeń siedząc za ich kierownicą, jednocześnie podkreślając luksus marki BMW.

Jak się prezentuje nowe BMW 4 Coupe i BMW 4 Cabrio?

Nowe BMW serii 4 wyróżnia się precyzyjnie zmienioną stylistyką, która podkreśla ich wyjątkowy dynamiczny charakter oraz styl podkreślający luksus i piękno. Zdecydowanie charakterystyczne dla nowych modeli serii 4 są płaskie reflektory diodowe i pionowo ustawiona atrapa chłodnicy BMW, która nadaje im wyrazistego i agresywnego wyglądu. Nowością są również reflektory z wyraźnie zaprojektowanymi źródłami światła oraz opcjonalne lampy tylne ze światłem laserowym. Efekt ten dodaje samochodom dużej dawki nowoczesności. W ofercie pojawiły się także nowe lakiery oraz atrakcyjne obręcze kół ze stopów lekkich. Pozwala to na jeszcze większą personalizację wyglądu według własnych upodobań.

Czytaj również: Pierwsze w historii BMW iX2 oraz nowe BMW X2. Jest moc!

Nowoczesne wnętrze i dużo technologii

Wnętrze nowego BMW 4 jest równie imponujące jak wygląd samego auta. Nowoczesny kokpit z zakrzywionym wyświetlaczem stanowi centrum zaawansowanego systemu BMW iDrive z funkcją szybkiego dostępu „QuickSelect”. Zastosowano bardzo wysokiej jakości materiały, nowe kierownice, tapicerki siedzeń i listwy ozdobne, które zapewniają wyrafinowaną atmosferę klasy premium. Opcjonalnie klienci mogą zamówić „CraftedClarity” czyli wybrane szklane elementy obsługi samochodu, które dodają wnętrzu jeszcze bardziej ekskluzywnego charakteru. Samo wyposażenie standardowe obejmuje teraz również oświetlenie ambientowe oraz elektrycznie składane lusterka zewnętrzne, co podnosi komfort użytkowania samochodu.

Silniki i układy napędowe

Choć szczegółowe informacje na temat silników i układów napędowych nie zostały jeszcze przez producenta przedstawione to BMW serii 4 tradycyjnie zaoferuje wysokowydajne silniki oraz innowacyjne technologie napędowe. Możemy oczekiwać, że nowe modele będą kontynuować tę tradycję i zaoferują zarówno silniki benzynowe jak i jednostki dieslowskie. Wprowadzona może być również elektryfikacja w postaci technologii mild-hybrid, która zwiększa efektywność i dynamikę jazdy. Technologia 48-woltowa mild hybrid zapewniła by dodatkowy moment obrotowy przy niskich obrotach, co przełożyło by się na lepsze przyspieszenie i niższe zużycie paliwa.

Nowe BMW 4 wpływa na obniżenie emisji CO2

Nowe modele BMW nie tylko podkreślają sportowy profil marki, ale również odzwierciedlają jej zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Dzięki zastosowaniu materiałów wyprodukowanych w technologii obniżonej emisji CO2, zoptymalizowanym właściwościom aerodynamicznym i wykorzystaniu surowców wtórnych, nowe BMW serii 4 Coupe i Cabrio zmierzają w kierunku neutralności klimatycznej ale jednocześnie oferują wyjątkowe wrażenia z jazdy.

Jakie rynki chce podbić BMW swoją serią 4?

W kontekście globalnej sprzedaży, najważniejszymi rynkami dla tych modeli są Stany Zjednoczone, Niemcy i Chiny gdzie cieszą się one dużą popularnością i uznanie klientów, a potwierdzają to doskonałe oceny w ankietach konsumenckich. Ich sukces sprzedażowy i zadowolenie klientów przyczyniają się do wzmocnienia pozycji BMW jako producenta dynamicznych i sportowo-eleganckich samochodów klasy premium.

Już za miesiąc światowa premiera

Globalna rynkowa premiera nowego BMW serii 4 Coupe i nowego BMW serii 4 Cabrio zaplanowana jest na marzec 2024 roku. Produkcja tych modeli będzie kontynuowana w zakładzie BMW Group w Dingolfing, gdzie produkowanych jest wiele innych modeli BMW wyższej klasy średniej i segmentu pojazdów luksusowych w tym wyczynowych samochodów BMW serii M4.

Sprawdź także: BMW X3 2024. Mamy kolejne zdjęcia nowego SUV-a

Nowe BMW serii 4 Coupe i BMW 4 Cabrio to samochody, które łączą w sobie sportową dynamikę z luksusowym wyposażeniem i zaawansowaną technologią. Ich wygląd zewnętrzny przyciąga wzrok, wnętrze zapewnia najwyższy komfort i luksus, a silniki i układy napędowe obiecują emocjonujące wrażenia z jazdy, ale z jednoczesną dbałością o środowisko naturalne. Zatem czekamy na tę ekscytującą premierę.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share