Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Chińskie samochody coraz częściej na europejskich ulicach

Chiński eksport pojazdów elektrycznych osiąga rekordowy popyt w Europie. Kraje europejskie, takie jak Belgia i Anglia, były największymi importerami, przyjmując prawie 70 procent importowanych samochodów.
Eksport pojazdów elektrycznych z Chin wzrósł ponad dwukrotnie w listopadzie, tworząc miesięczny rekord, napędzany głównie przez europejskich producentów samochodów, którzy przenieśli produkcję do tego kraju.

Producenci samochodów w Chinach wyeksportowali w listopadzie pojazdy elektryczne o wartości 3,2 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 165 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym, osiągając najwyższą miesięczną wartość w historii, wynika z danych krajowego urzędu celnego.
Eksport elektrycznych pojazdów osobowych stanowił ponad połowę wszystkich dostaw samochodów przez dwa miesiące z rzędu, a listopad odnotował rekordowy eksport w wysokości 6 miliardów dolarów.
Dane te pojawiają się w czasie, gdy europejscy producenci samochodów, w tym Volkswagen Group i BMW Group, dążą do produkcji części i samochodów w Chinach ze względu na ograniczone moce produkcyjne na rynkach krajowych.

SAIC Motor, chiński właściciel MG Motors, który konsekwentnie zwiększał sprzedaż w Europie w tym roku, rozszerzył również swoją sieć dystrybucji, aby sprzedawać pojazdy elektryczne w Europie poprzez import.
Tesla wysłała ponad 37 000 samochodów z Chin w zeszłym miesiącu, po wyeksportowaniu tylko 60 w marcu i żadnego w kwietniu, kiedy wstrzymała montaż z powodu blokady w Szanghaju.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share