Elektryczny Fiat 500e – miejski maluch

Fiat 500e to nietuzinkowy, stylowy samochód elektryczny który zdobył tytułu „Najlepszy Mały Samochód Elektryczny” w konkursie magazynu What car – „Electric Car Awards 2022”.

Ten mierzący zaledwie 3632 milimetrów długości samochód, może być wyposażony w dwa warianty napędu. Pierwszy z nich oferuje silnik elektryczny o mocy 92KM i jest wyposażony w akumulator o pojemności 24kWh, który zapewnia zasięg około 180 kilometrów, natomiast drugi wariant to silnik o mocy 112KM z dołączoną baterią o pojemności 42kWh zapewniającą zasięg do ponad 300 kilometrów.

We wnętrzu elektrycznego Fiata 500 znajdziemy elegancki design z wąską dwuramienną kierownicą z zaokrągloną obudową zegarów która zawiera 7-calowy wyświetlacz cyfrowy. Jest on standardem we wszystkich modelach. Połączony on jest z 10,25-calowym ekranem dotykowym systemu car audio znajdującego się na środku deski rozdzielczej. Wyświetlacz ten dostępny jest tylko w wyższych wersjach wyposażenia, natomiast w niższych wersjach dostaniemy zestaw z 7-calowym wyświetlaczem lub nawet tylko podstawkę do smartfona. Kamera cofania również jest dostępna w wyższych wersjach wyposażenia.

Fiat 500 to bardzo udanych samochodów elektryczny. Dla osób mieszkających w mieście lub jako drugi samochód spełnia wszystkie najpotrzebniejsze oczekiwania.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share