Ford Explorer 2024

Elektryczny Ford Explorer 2024. Czy marka zawojuje tym samochodem w Europie?

Ford nie przestaje zaskakiwać. Amerykańska marka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek samochodowych na świecie. Parę dni temu zaprezentowała nam zupełnie nowy model – w pełni elektryczny Ford Explorer. To nie tylko krok w stronę ekologicznej przyszłości kolejnej marki, ale także dowód na to, że Ford nie boi się innowacji i jest gotowy na wyzwania XXI wieku.

Został zaprojektowany i zbudowany w Niemczech. W pełni elektryczny Ford Explorer oferuje wyjątkowe wrażenia cyfrowe, pomagając kierowcom i pasażerom pozostać w kontakcie i czuć się komfortowo w podróży. Różne funkcje obejmują powiększony ruchomy ekran dotykowy SYNC Move i w pełni połączony system informacyjno-rozrywkowy z dźwiękiem dostosowanym do wnętrza, integrację aplikacji bezprzewodowej i zaawansowaną technologię wspomagania kierowcy.

Elektryczna rewolucja w Fordzie

Do 2030 roku Ford planuje, aby jego europejska gama samochodów osobowych była w pełni elektryczna. Nowy Explorer to kolejny krok w tym kierunku. Prezentacja tego modelu odbyła się podczas Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi, gdzie samochód został pokazany szerszej publiczności. Okazuje się, że to nie tylko kolejny samochód, to przede wszystkim to symbol zmian w motoryzacji.

– “Explorer jest kolejnym w pełni elektrycznym osobowym modelem Forda na prąd, który po prostu fascynuje i został zaprojektowany bez kompromisów. Po znakomicie przyjętym Mustangu Mach-E poprzeczka była podniesiona wysoko, ale myślę, że samochód stanie się kolejnym hitem sprzedażowym. Do 2030 roku zaprezentujemy kompletną gamę w pełni elektrycznych modeli osobowych. Wszystkie z nich będą mieć śmiały styl zgodnie z hasłem „Adventorous Spirit” i najnowocześniejsze technologie, więc klienci mogą czekać na nie z niecierpliwością. Produkując samochody bezemisyjne skupiamy się na środowisku, ale nie zapominamy o wartościach zapisanych w DNA Forda – wolność, funkcjonalność, postęp czy nawet odrobina buntu” – zapowiedział na prezentacji Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Czytaj także: Nowy Ford Fiesta. Czy zobaczymy elektryczny model w 2026 roku?

Amerykański design w europejskim wydaniu

Ford Explorer zachwyca swoim amerykański korzeniami pod względem designu, ale co ważne, jest produkowany w Europie, dokładnie w Centrum Elektryfikacji w Kolonii. Samochód dostępny jest w dwóch wersjach wyposażenia, a jego wymiary oraz bogate wyposażenie standardowe sprawiają, że jest to naprawdę samochód dla wymagających.

Jakie gabaryty ma nowy Ford Explorer?

Nowy, w pełni elektryczny Ford Explorer charakteryzuje się wymiarami:

– długość: 4 460 mm
– szerokość: 1 871 mm
– wysokość: 1 600 mm
– rozstaw osi: 2 767 mm

A jeśli chodzi o bagażnik, to standardowo oferuje on pojemność 450 litrów, ale po złożeniu tylnych siedzeń jego pojemność wzrasta do 1442 litrów.

Technologia na najwyższym poziomie

Nowy Ford Explorer oferuję naprawdę sporo. 15-calowy, ruchomy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego SYNC Move, bezprzewodowa obsługa Android Auto i Apple CarPlay oraz zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Ponadto, każdy elektryczny Explorer jest standardowo wyposażony w system nawigacyjny Forda z dożywotnią licencją. To tylko niektóre z nowości, które oferuje nowy model. A naładowanie baterii od 10% do 80% zajmuje ładowarce zaledwie 25 minut!

Bogate wyposażenie standardowe

Podstawowe wyposażenie nowego Explorera obejmuje:

  • bezkluczykowy dostęp do drzwi
  • podgrzewane przednie fotele i kierownicę
  • dwustrefową klimatyzację
  • fotel kierowcy z funkcją masażu
  • oświetlenie ambientowe w dziesięciu różnych kolorach
  • zaawansowane systemy bezpieczeństwa, takie jak asystent pasa ruchu (umożliwiający płynną i bezpieczną zmianę pasa ruchu po uruchomieniu kierunkowskazu) oraz asystent bezpiecznego opuszczania wnętrza (ostrzegający przed otwarciem drzwi o zbliżającym się jednośladzie lub innym pojeździe)
  • możliwość wyposażenia w kamerę 360 stopni, bezdotykowe otwieranie klapy bagażnika stopą oraz matrycowe reflektory LED.

Sprawdź również: Ford Kuga 2023. Połączenie komfortu i bezpieczeństwa

Podróż dookoła świata z Fordem

Aby pokazać, do czego zdolny jest nowy elektryczny SUV Forda, marka nawiązała współpracę z Lexie Alford, najmłodszą osobą, która odwiedziła wszystkie kraje na świecie. Więc jakie jest jej zadanie? Objechać glob w nowym Explorerze, odwiedzając sześć kontynentów i 30 krajów. Możemy tylko pozazdrościć.

Nowy, w pełni elektryczny Ford Explorer to nie tylko samochód przyszłości, ale także symbol zmian w motoryzacji. Jeśli jesteś ciekawy, jakie jeszcze innowacje Amerykanów czekają nas w najbliższych latach, śledź z nami nowości od Forda. Bo przyszłość motoryzacji zaczyna się już dziś!


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share