Interfejs Android Auto Google zmienia swój wygląd i zyskuje nowe funkcje

google maps android auto

Google zaprezentował na targach CES 2023 gruntowną przebudowę Android Auto, interfejsu do łączenia smartfona z systemem operacyjnym Android z systemem informacyjno-rozrywkowym kompatybilnego samochodu. Oprócz kilku dodatkowych funkcji, ta nowa wersja jest bardziej ergonomiczna i dostosowana do najnowszych osiągnięć w zakresie wbudowanych multimediów. W szczególności ulepszono najczęściej używane aplikacje, takie jak okienko nawigacji, które teraz umieszczone jest w części ekranu znajdującej się najbliżej kierowcy.

System podziału ekranu został zoptymalizowany tak, aby pasował zarówno do wyświetlaczy poziomych, jak i pionowych, które stają się coraz bardziej powszechne. Nowe szybkie uruchamianie zapewnia szybszy dostęp do najczęściej używanych aplikacji. Dla odtwarzaczy audio dodano pasek postępu, aby ułatwić sterowanie muzyką.
Asystent Google Androida Auto rozszerza swoje możliwości. Może teraz wysyłać przypomnienia o nieodebranych połączeniach, prosić o podanie czasu przybycia lub oferować szybki dostęp do utworów lub podcastów. Ponadto możliwe staje się wykonywanie połączeń w WhatsApp za pośrednictwem Androida Auto. Funkcja ta, obecnie zarezerwowana dla niektórych smartfonów Google Pixel i Samsung, wkrótce powinna zostać rozszerzona na innych producentów. Stopniowe wdrażanie nowej wersji Android Auto przez aktualizację już się rozpoczęło.

Google wprowadza również pewne ulepszenia do Android Automotive, samochodowego systemu informacyjno-rozrywkowego (który nie wymaga smartfona), który przyciąga coraz więcej producentów, takich jak Volvo, Renault czy Honda. W zależności od pojazdu coraz bardziej dostępna staje się aplikacja Waze, wersja HD Map Google.
Bez wątpienia samochód z każdym dniem staje się coraz bardziej jednolitym narzędziem nie tylko do jazdy.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share