Kia Niro zwycięzcą w konkursie Women’s World Car of the Year 2023

Nowa Kia Niro, która jest bardzo ceniona, zdobyła tytuł “Najlepszego Samochodu Świata 2023” w konkursie Women’s World Car of the Year. Ogłoszenie zwycięzcy zbiegło się z Międzynarodowym Dniem Kobiet – dniem wyjątkowym nie tylko dlatego, że celebrowany jest w ten sposób kobiecy sukces, ale także ze względu na związek między samochodami a niezależnością, który jest obecny w wielu krajach.

Przed oddaniem głosu 63 dziennikarki motoryzacyjne z 43 krajów przetestowały dziesiątki modeli i oceniały każdy szczegół. W pierwszej turze głosowania, spośród 59 kandydatów do tytułu, wybrano najlepsze samochody w każdym segmencie. W drugiej rundzie finaliści walczyli o tytuł “Najlepszego Samochodu Świata 2023”. Po podliczeniu punktów, zdecydowanym zwycięzcą okazała się Kia Niro.

Nowa Kia Niro została stworzona od podstaw, aby zaspokoić, a nawet przewyższyć potrzeby szczególnie tych klientów, którzy są ekologicznie świadomi. Jako integralna część rosnącej gamy przyjaznych dla środowiska modeli, nowa generacja Niro spełnia złożone i zróżnicowane wymagania świadomych ekologicznie klientów.

Drugie wcielenie Niro zostało już uhonorowane kilkoma nagrodami, w tym Złotą Kierownicą w kategorii “Kompaktowy SUV” oraz pierwszym miejscem w badaniu J.D. Power 2022 w kategorii “Samochody elektryczne” wśród marekn najbardziej popularnych. Ponadto, ten model znalazł się w finale konkursu World Car of the Year 2023.

Wszystkie głosy zostały zweryfikowane w biurze Granta Thorntona w Auckland, w Nowej Zelandii. Jako audytor poświadcza on wyniki konkursu WWCOTY od momentu jego powstania w 2009 roku.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share