Lexus pokaże elektryczny prototyp 2026 z baterią nowej generacji

prototyp Lexus 2026

Lexus to luksusowa marka samochodowa, która znana jest z produkcji pojazdów o wysokiej jakości, nowoczesnych i o wyjątkowym designie. W ramach Japan Mobility Show 2023, firma planuje zaprezentować prototyp samochodu elektrycznego z baterią nowej generacji, który ma zrewolucjonizować rynek motoryzacyjny. Produkcja tego modelu ma rozpocząć się w 2026 roku, ale już teraz wiadomo, że będzie on korzystał z nowej platformy modułowej i będzie zawierał szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Bateria nowej generacji

Jednym z kluczowych elementów nowego prototypu Lexusa jest bateria nowej generacji. Ma ona charakteryzować się większą wydajnością i zdecydowanie większym zasięgiem niż obecnie stosowane rozwiązania. To krok milowy w dziedzinie technologii baterii, który może przyczynić się do popularyzacji samochodów elektrycznych i zwiększenia ich dostępności dla konsumentów na całym świecie.

Sprawdź także: Lexus LBX 2024. Promocja cenowa!

Innowacyjna konstrukcja i produkcja

Lexus wprowadza nowoczesne metody produkcji i modułową konstrukcję, co pozwala na większą elastyczność i możliwość dostosowywania pojazdów do indywidualnych potrzeb klientów. Samochód będzie produkowany przy wykorzystaniu innowacyjnych metod odlewniczych i samojezdnych linii produkcyjnych, co ma zoptymalizować proces produkcyjny.

Lexus z ekologicznym wykończeniem

Marka Lexus zobowiązała się do zwiększenia wykorzystania materiałów przyjaznych dla środowiska. Wnętrza aut będą charakteryzować się najwyższą jakością wykonania i komfortem, przy jednoczesnym wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu oraz tworzonych przez człowieka. To ważny krok w kierunku ochrony środowiska naturalnego.

Technologia Steer-by-Wire

Jedną z najbardziej innowacyjnych technologii, jaką zamierza wprowadzić Lexus, jest układ kierowniczy z technologią steer-by-wire. Eliminuje ona mechaniczne połączenie kierownicy z kołami, co otwiera nowe możliwości w zakresie dynamiki i prowadzenia pojazdu. To rozwiązanie może zrewolucjonizować sposób, w jaki kierowcy kontaktują się z pojazdem i doświadczają wrażeń z jazdy.

Czytaj również: Lexus RX F Sport Design. Nowa wersja 2023

Lexus, poprzez wprowadzenie nowego prototypu samochodu elektrycznego z nową baterią, modułową konstrukcją i pionierskimi technologiami jak steer-by-wire, pokazuje nam kierunek, w którym może podążać przyszłość motoryzacji.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share