Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Lexus z wyróżnieniem Top Safety Pick 2023. Bezpieczeństwo to podstawa, ale za co ta nagroda?

lexus Top Safety Pick 2023

Czy wiecie, że bezpieczeństwo w samochodach to coś więcej niż tylko pasy i poduszki powietrzne? W dzisiejszych czasach technologia bezpieczeństwa osiąga nowy poziom, a Lexus stoi na czele tej rewolucji. Amerykański instytut badawczy IIHS, odpowiednik europejskiego NCAP przeprowadził rygorystyczne testy, które potwierdziły najwyższy poziom bezpieczeństwa w samochodach Lexusa. W teście znalazło się pięć modeli Lexusa dostępnych na polskim rynku a jego wyniki są imponujące!

SUVy i Crossovery Lexusa na samym szczycie

Modele Lexus UX, NX, RX i RZ, czyli SUVy i crossovery marki zdobyły tytuł Top Safety Pick 2023. Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane samochodom, które zapewniają najwyższy poziom ochrony pasażerów we wszystkich testach zderzeniowych, w tym także podczas kolizji bocznej. Co więcej, testy IIHS potwierdziły skuteczność systemu zapobiegania kolizji z pieszymi zarówno w dzień jak i w nocy. To pokazuje, że Lexus bardzo dba o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Sprawdź także: Na Sema Show 2023 zaprezentowane zostały wytrzymałe terenówki Lexus. To nie jest ściema

Lexus ES – elegancki i bezpieczny sedan

Mimo, że to SUVy i crossovery przewodzą w rankingu, to Sedan Lexus ES również nie pozostał w tyle i zdobył on tytuł Top Safety Pick 2023. Aby zasłużyć na taką notę, samochód musi uzyskać najwyższe oceny w testach zderzeniowych a także wysokie oceny za odporność na uderzenie w bok oraz za technologię przednich świateł. Lexus ES pokazuje, że cechy takie jak luksus i bezpieczeństwo mogą i muszą iść w parze.

Lexus Safety System PLUS to technologia, która chroni użytkowników ruchu

Wszystkie modele Lexusa zaczynając od miejskiego crossovera LBX po ekskluzywnego vana LM są wyposażone w system Lexus Safety System+. To pakiet zaawansowanych technologii bezpieczeństwa, który wykrywa dużo więcej więcej potencjalnych zagrożeń. Zawiera on między innymi system ochrony przedzderzeniowej (PCS) z funkcją wykrywania pieszych, rowerzystów i motocyklistów, aktywny tempomat, asystenta utrzymania pasa ruchu (LTA), system automatycznych świateł drogowych oraz wiele innych. Co ważne, Lexus Safety System+ 3 generacji może być aktualizowany metodą over-the-air co oznacza, że w autach Lexusa system zawsze posiada najnowsze technologie bezpieczeństwa.

Coraz więcej innowacji na rzecz bezpieczeństwa

Lexus nieustannie pracuje nad nowymi technologiami, które zwiększają bezpieczeństwo na drogach. Przykładem są elektroniczne klamki w NX, które zapobiegają otwarciu drzwi w momencie zagrożenia kolizją. W modelach RX i RZ zastosowano na przykład kamerę monitorującą skupienie kierowcy, która w razie potrzeby może bezpiecznie zatrzymać samochód i włączyć światła awaryjne.

Czytaj również: Lexus LS 2024 z nowym wyposażeniem i zawieszeniem. Czy warto tyle płacić? Cennik

Lexus nie tylko redefiniuje pojęcie luksusu, ale także podnosi standardy bezpieczeństwa w branży motoryzacyjnej. Testy IIHS potwierdzają, że modele Lexusa są jednymi z najbezpieczniejszych samochodów na rynku. Dzięki zaawansowanym technologiom i ciągłym ulepszeniom producent zapewnia bezpieczeństwo swoim pasażerom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego. To się naprawdę chwali.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Volvo Recharge XC40 2022r

Volvo Recharge XC40 trafiło do sprzedaży w roku modelowym 2021.Jest pierwszym produkcyjnym elektrycznym samochodem marki, który napędzany jest…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share