Mazda wydłużyło okres gwarancyjny

mazda cx-60

W pierwszej połowie 2022 r. Mazda rozpoczęła proces wdrażania 6-letniej gwarancji, który zakończył się na początku kwietnia br. w Austrii i Niemczech. Teraz na 28 rynkach europejskich japoński producent oferuje sześcioletnią gwarancję na każdy nowy samochód, z maksymalnym przebiegiem 150 tys. kilometrów, zależnie od pierwszych okoliczności.

Od września 2022 r. Polska jest jednym z krajów, gdzie wydłużona gwarancja jest obowiązująca. Obejmuje ona wszystkie wady materiałowe oraz produkcyjne i pokrywa koszty naprawy lub wymiany uszkodzonych elementów. Wyłączone są tylko części podlegające zużyciu.

Wydłużona do sześciu lat gwarancja jest bezpłatna i obowiązuje wszystkich właścicieli przez cały okres jej trwania. Jeśli właściciel sprzeda pojazd w okresie gwarancyjnym, ochrona będzie obowiązywała także dla kolejnego właściciela, do osiągnięcia limitu lat lub przebiegu.

Celem wprowadzenia wydłużonej gwarancji jest ujednolicenie oferty pojazdów oraz utrzymanie lojalności klientów. Obecnie oferowane gwarancje obejmują 12 lat na perforację nadwozia oraz 3 lata na lakier i powierzchniową korozję. Właściciele BEV i PHEV otrzymują dodatkowo 8-letnią gwarancję na akumulator wysokiego napięcia do przebiegu 160 tys. km.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowe Suzuki Swift 2023

Kiedy firma samochodowa wielkości Forda nie widzi przyszłości dla kultowej Fiesty, można by pomyśleć, że długoletni rywal, taki…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share