Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Marka MG Motor już w Polsce! Na początek 3 modele w ofercie i bardzo zaskakująca cena

MG motor MG HS

MG Motor jest marką o brytyjskich korzeniach i chińskim rodowodzie, która właśnie wjeżdża na polskie drogi, przynosząc ze sobą standardowe rozwiązanie i wszechobecny styl, ale za to w bardzo przystępnych cenach. Z połączenia tych dwóch kultur, MG Motor prezentuje swoje najnowsze modele – elektryczny crossover MG 4, kompaktowy SUV MG ZS oraz rodzinny SUV MG HS, które będą dostępne na rynku polskim.

Skąd wzięła się marka MG Motor?

MG Motor jest firmą motoryzacyjną należącą do SAIC Motor UK, z siedzibą w Londynie, będącą własnością chińskiego państwowego producenta samochodów SAIC Motor z siedzibą w Szanghaju. MG Motor sprzedaje samochody pod brytyjską marką MG, a produkcja pojazdów odbywa się w fabrykach SAIC w Chinach, Tajlandii i Indiach. Początkowo projektowanie samochodów było prowadzone przez SAIC w zakładzie Longbridge w Birmingham, ale obecnie większość procesów projektowania, rozwoju i badań odbywa się w Chinach, z lokalizacją w Longbridge. Tylko niektóre kluczowe projekty powstają w Centrum Projektowania SAIC w Londynie.

Modele MG Motor wprowadzone na rynek polski

  • MG 4 – Nowoczesny elektryczny crossover

MG 4 to technologiczny elektryczny crossover, który wyróżnia się na tle konkurencji swoimi rozwiązaniami i przystępną ceną. Dostępny w pięciu wariantach, od Standard po Xpower, każdy model oferuje coś wyjątkowego. Już jego podstawowa wersja ma bardzo bogate wyposażenie, szczegóły znajdziecie na powstałej właśnie polskiej stronie MG Motor.

A oto cennik tego modelu:

Standard: 170 KM, akumulator 51 kWh – cena od 125 200 zł.
Comfort: 204 KM, akumulator 64 kWh – cena od 141 900 zł.
Luxury: 204 KM, akumulator 64 kWh – cena od 150 600 zł.
– Luxury Long-Range: 244 KM, akumulator 77 kWh – cena od 165 900 zł.
– Xpower: 435 KM, akumulator 64 kWh – cena od 169 900 zł.

Model MG 4 oferuje między innymi wyposażenie takie jak pompę ciepła, elektryczną regulację foteli, kamery 360, monitorowanie martwego pola oraz adaptacyjny tempomat.

  • MG ZS – SUV dla każdego, czyli konkurencja Dacii Duster

MG ZS to kompaktowy SUV, który oferuje doskonałą relację ceny do jakości. Dostępny w dwóch wariantach silnikowych:

Cennik:

– Excite VTi-Tech: 106 KM, 5-biegowa manualna skrzynia biegów – cena od 79 800 zł,
– Exclusive VTi-Tech: 106 KM, 5-biegowa manualna skrzynia biegów – cena od 86 200 zł,
– Exclusive 1.0 Turbo: 111 KM, 6-biegowa skrzynia manualna – cena od 91 000 zł,
– Exclusive 1.0 Turbo: 111 KM, skrzynia automatyczna – cena od 96 300 zł.

MG ZS wyróżnia się przestronnym wnętrzem i nowoczesnymi funkcjami, takimi jak monitorowanie martwego pola, nawigacja iGO, system audio oraz cyfrowym kokpitem w wyższych wersjach wyposażenia.

  • MG HS – Bardziej luksusowy SUV segmentu C

Model MG HS to SUV, który łączy dawkę luksusu z przystępną ceną. Jest to model z silnikiem turbodoładowanym 1.5l o mocy 162 KM, dostępny z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-biegową automatyczną. Ceny zaczynają się od 103 800 zł. MG HS oferuje bogate wyposażenie standardowe, w tym system monitorowania martwego pola, asystenta utrzymywania w pasie ruchu oraz cyfrowy wirtualny kokpit.

Ceny MG HS:

– Standard: skrzynia manualna – cena od 103 800 zł
– Excite: skrzynia manualna – cena od 109 500 zł,
– Exclusive: skrzynia manualna – cena od 117 300 zł,
– Excite: skrzynia automatyczna – cena od 115 200 zł,
– Exclusive: skrzynia automatyczna – cena od 123 500 zł.

Warunki gwarancji modeli oferowanych w Polsce

Wszystkie modele MG w Polsce są objęte siedmioletnim pakietem gwarancyjnym, co obejmuje standardową gwarancję producenta, ochronę przed perforacją karoserii z powodu korozji oraz pakiet assistance. Dla modeli elektrycznych, siedmioletnia gwarancja obejmuje również układ napędu elektrycznego i zestaw zasilający.

Jaka przyszłość czeka GM Motor na polskim rynku?

MG Motor planuje wprowadzić na nasz rynek 10 nowych modeli do 2025 roku, w tym rewolucyjny model MG Cyberster – pierwszy na świecie dostępny komercyjnie dwuosobowy kabriolet z napędem elektrycznym. Ma on oferować moc 540 KM i zasięg do 570 kilometrów. MG Cyberster zapowiada się więc jako prawdziwy przełom w świecie motoryzacji.

Czytaj także: MG Motor. Chińska innowacja i brytyjska tradycja na polskim rynku

Wprowadzone przez GM Motor na polski rynek modele samochodów łączą ze sobą zaawansowaną technologię, atrakcyjny ale powszechny wygląd, ale to nic przy tak atrakcyjnych cenach. Od elektrycznego crossovera MG 4, przez kompaktowy MG ZS, luksusowy SUV MG HS, każdy model oferuje coś unikalnego, co może przyciągnąć różnorodnych klientów. MG Motor ma zatem dużą szansę rozbić w Polsce bank i zaszachować nawet markę Dacia.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Toyota Aygo X UNDERCOVER

Toyota Aygo X wprowadziła rewolucję w segmencie najmniejszych samochodów. Producent z tym modelem wprowadził nadwozie typu crossover do…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share