Najnowsza technologia oświetlenie w Volvo EX90

Przespałeś budzik. Ptaki jeszcze nie ćwierkają, okolica jest nieruchoma, a czarny jak smoła poranek prawie nie zachęca do rozpoczęcia dnia. Ale kiedy wsiadasz do samochodu, wita Cię odrobina słońca, zamieniając codzienne dojazdy do pracy w rytuał, który rozświetla Twój dzień.

W nowym Volvo EX90 jeszcze bardziej redefiniujemy wrażenia z korzystania z samochodu premium, oświetlając wnętrze samochodu niemal światłem słonecznym dostarczanym przez pełny zestaw 72 diod LED SunLike.

Projektanci postanowili wzmocnić połączenie z naturą, zarówno w dzień, jak iw nocy. Diody LED SunLike, dostarczone przez Seoul Semiconductor, uzupełniają panoramiczny dach i otwartą kabinę. Nowy, niemigoczący dodatek oświetlenia umożliwia bardziej naturalną ekspresję kolorów poza tym, co jest osiągalne dzięki diodom LED stosowanym obecnie w przemyśle motoryzacyjnym – zapewniając niski współczynnik odbicia światła i wysoki wskaźnik kolorów, który wyraża naturalne kolory tak, jak są one widoczne w naturze.

Podczas gdy światła SunLike są już wykorzystywane do dostarczania naturalnego światła do wnętrz w pomieszczeniach mieszkalnych, szpitalach, szkołach, muzeach i ogrodnictwie, Volvo Car Group jako pierwsza wprowadza diody LED do pojazdów produkcyjnych z Polestar 3 i Volvo EX90.

Wszystkie niedekoracyjne światła we wnętrzu Volvo EX90, niezależnie od tego, czy są umieszczone na suficie, podłodze, kieszeni drzwi czy bagażniku, są standardowo wyposażone w diody LED SunLike.

Oprócz podkreślenia estetyki naszego progresywnego wnętrza, światła SunLike zapewniają również naturalny komfort wszystkim pasażerom Volvo EX90. Tłumienie niebieskiego światła w połączeniu z niemigoczącym światłem emitowanym przez oprawy kabinowe może pomóc zmniejszyć zmęczenie oczu i bóle głowy związane z taką ekspozycją.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share